Modnie i Zdrowo

Najpopularniejsze postanowienia noworoczne na rok 2021

12 stycznia 2021 | Opracowanie Aneta Gieroń
Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

W styczniu większość z nas postanawia odmienić swoje życie i… czyni noworoczne postanowienia. Co chcemy zmienić najczęściej? Tradycyjnie – uprawianie sportu i diety odchudzające są najczęstszymi marzeniami do zrealizowania!

Najpopularniejsze postanowienia noworoczne na 2021 rok, a także inne lata najczęściej dotyczą chęci zadbania o siebie i swoje zdrowie. W Nowym Roku wiele osób planuje rzucić palenie lub inne używki, zacząć uprawiać regularnie sport czy zmienić swoje nawyki żywieniowe.  Oto najczęściej wybierane i najpopularniejsze postanowienia noworoczne:

  1. Rzucić palenie
  2. Uprawiać sport regularnie
  3. Zacząć się zdrowo odżywiać
  4. Znaleźć nowe hobby
  5. Czytać więcej książek
  6. Zadbać o swoje zdrowie
  7. Zacząć naukę nowego języka obcego
  8. Przebiec maraton
  9. Zrobić remont
  10. Więcej podróżować

Inne ciekawe pomysły na postanowienia noworoczne 2021 mogą dotyczyć m.in. ochrony środowiska czy wprowadzania zmian w swojej diecie. Wiele osób z nowym rokiem zamierza postawić na rozwój osobisty i planuje rozpocząć kursy doszkalające lub zacząć rozwijać się na własną rękę. W tej dziedzinie można spróbować na przykład zająć się fotografią, rysunkiem, grafiką komputerową, programowaniem lub innymi dziedzinami. Opcji do wyboru jest naprawdę dużo!

Warto także pamiętać, że postanowienia noworoczne na 2021 rok wcale nie muszą wiązać się z powyższymi pomysłami, a listę można stworzyć samodzielnie w oparciu o własne potrzeby. Wiele osób w ogóle nie zakłada żadnych celów na nowy rok, ponieważ uważa, że najczęściej nie jesteśmy w stanie ich zrealizować.