Modnie i Zdrowo

Wielkanocny stojak na kwiaty

6 kwietnia 2020 | Opracowanie Aneta Gieroń
Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

Szukasz pomysłu na efektowną dekorację wielkanocnego stołu? Możesz własnoręcznie wykonać oryginalny stojak na kwiaty, który będzie wspaniałym wiosennym akcentem podczas świąt.

Do stworzenia stojaka na kwiaty potrzebujesz:

– drewnianej deski lub sklejki o wymiarach 50x50x1,1 cm;

– 8 wkrętów do drewna o wymiarach 4,5×30 mm;

– ołówka i linijki;

– 5 butelek (o wysokości ok. 10-20 cm);

– wiertarko-wkrętarki akumulatorowej, np. Bosch EasyDrill 12-2;

– otwornicy

– akumulatorowej piły NanoBlade EasyCut 12;

Krok 1.

Zmierz dokładnie długość i szerokość butelek oraz średnicę ich szyjek. Następnie, za pomocą akumulatorowej piły piły NanoBlade EasyCut 12 wytnij z deski lub sklejki 4 elementy odpowiadające poszczególnym wymiarom – tak, aby móc stworzyć z nich podstawę, dach i boczne ścianki stojaka.

 Krok 2.

Za pomocą ołówka i linijki wyznacz odpowiednie punkty – otwory na szyjki butelek – na jednym z dłuższych wyciętych wcześniej elementów.

Krok 3.

Przy pomocy otwornicy, odpowiadającej wymiarom szyjek butelek i 2-biegowej wiertarko-wkrętarki akumulatorowej Bosch EasyDrill 12-2 wywierć otwory w wyznaczonych wcześniej miejscach.

Krok 4.

Ostatnim krokiem jest skręcenie ze sobą czterech wyciętych wcześniej ze sklejki lub drewna elementów. Przy pomocy Bosch Bosch EasyDrill 12-2 i ośmiu wkrętów do drewna scal te elementy ze sobą – tak, aby utworzyły stojak. Następnie napełnij butelki wodą, wsuń je w wycięte otwory i umieść w nich świeże kwiaty.

Gotowe! Twój oryginalny, drewniany stojak na kwiaty możesz postawić na stole lub parapecie. Jego minimalistyczny charakter sprawia, że świetnie się prezentuje we wnętrzu w każdym stylu.