Modnie i Zdrowo

Bieg Niepodległości w Rzeszowie

6 listopada 2019 | Natalia Chrapek

Rekordowo, bo ponad 2 tys. osób uczci w 7. PKO Biegu Niepodległości w Rzeszowie kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Bieg wystartuje w poniedziałek, 11 listopada o symbolicznej godzinie – 11.11 spod mety w okolicach C.H. Plaza. Zawodnicy ubrani w białe i czerwone koszulki utworzą żywą flagę w narodowych barwach. 

Organizatorem biegu jest Stowarzyszenie Rzeszów Biega, któremu partnerują Urząd Miasta Rzeszowa i PKO Bank Polski. -Zapraszamy serdecznie biegaczy wraz z rodzinami oraz kibiców do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Ten bieg to niezwykły sposób obchodzenia Święta Niepodległości na sportowo, ale również doskonała okazja do sprawdzenia swoich możliwości na dystansie Rzeszowskiej Dyszki – zachęcają organizatorzy. 

W tym roku 7. PKO Bieg Niepodległości odbędzie się w niedzielę, 11 listopada. O symbolicznej godzinie 11.11 zawodnicy wystartują spod mety w okolicach C.H. Plaza w Rzeszowie. Tu także wrócą po zwycięstwo. Organizatorzy zapewniają, że w tegorocznej edycji wydarzenia udział weźmie ponad 2 tys. osób – młodsi za zgodą rodziców, nastolatkowie, a nawet osoby po 60. roku życia. To jak do tej pory rekordowa liczba uczestników. Wszyscy otrzymają pakiet startowy: koszulkę, numer oraz czip. Na mecie każdy zawodnik zostanie również odznaczony pamiątkowym medalem okolicznościowym. 

Bieg główny odbędzie się na dystansie 10 kilometrów, ale zostanie podzielony na kategorie wiekowe: 16-19 lat, 20-29 lat, 30-39 lat, 40-49 lat, 50-59 lat, 60 lat i starsi. Zwycięzca kategorii OPEN dla kobiet i mężczyzn otrzyma nagrodę finansową lub rzeczową o wartości 1,5 tys. zł. Wysokość pozostałych nagród oraz inne szczegółowe informacje, wraz z regulaminem biegu, można znaleźć na stronie. Uczestnicy 7. PKO Bieg Niepodległości przebiegną rzeszowskimi ulicami: al. Tadeusza Rejtana, al. Kopisto w kierunku Mostu Zamkowego, ul. Kościuszki, ul. 3 Maja, al. Lubomirskich, ul. Hetmańską i bulwarami nad Wisłokiem. Mieszkańcy musza liczyć się więc z czasowymi utrudnieniami w ruchu i zamkniętymi ulicami. Niektóre linie MPK pojadą także zmienioną trasą.