Modnie i Zdrowo

Bomberka, parka czy klasyczna ramoneska – trendy 2017

27 lutego 2017 | Opracowanie Ewelina Czyżewska

Fot. Reserved

Niektóre trendy są nam już dobrze znane, choć zaskakują w nowej odsłonie. W sklepach pojawiają się satynowe lub aksamitne bomberki, krótkie parki w zdecydowanej kolorystyce i wzornictwie oraz ramoneski, zdobione haftem lub naszywkami. Niewątpliwie, wiosenna przejściówka to w tym sezonie przede wszystkim ożywiający dodatek do całej stylizacji.

Wiosna 2017 to kolejny sezon, w którym prym wiodą bomberki. Tym razem przybierają jednak nieco odważniejszą formę. Bardzo modne będą również obecne niemal w każdym sezonie parki. Z tym, że zimowe długie modele zamienimy na krótsze i to w zdecydowanej kolorystyce i wzornictwie. Ponadto wiosną 2017 będziemy również nosić kurtki materiałowe oraz jeansowe z falbankami, a także skórzane ramoneski, ale wzbogacone  haftem i naszywkami.

Bomberki w nowej odsłonie

W sezonie 2017 królowały będą głównie modele satynowe lub wykonane z aksamitu. Ale oprócz nich, dobrym wyborem będą też bomberki pikowane oraz modele haftowane. Kolorystyka ma być pastelowa, ale też przyciągająca wzrok.

Bomberka to jeden z najbardziej uniwersalnych modeli kurtek. Ten wydawałoby się wyłącznie sportowy krój, dobrze prezentuje się zarówno w zestawieniu z dresem i sportowym obuwiem, jak i z ulubionymi jeansami i koronkową bluzką. To nietuzinkowe połączenie sprawia, że klasyczny zestaw nabiera nowoczesnego, bardzo modnego wyrazu. O tym, że jest to kurtka na różne okazje, świadczy również to, że „bomber” coraz częściej zastępuje klasyczną skórzaną ramoneskę i stanowi stylowy dodatek w zestawieniu z eleganckimi ubraniami i akcesoriami.

Fot. Mohito

Fot. Mohito

Parka – kurtka ponadczasowa

Parki obecne są praktycznie w każdym sezonie. Ten charakterystyczny krój – trochę sportowy, trochę casualowy – jest lubiany przez większość kobiet. Ogromną zaletą damskiej parki jest to, że prezentuje się znakomicie niezależnie od zestawienia jej z innymi elementami garderoby. Dużym plusem jest również to, że świetnie wygląda na większości typów sylwetek, a dzięki temu, większość z nas może bez zastanowienia uczynić ją ważnym elementem wiosennych stylizacji.

Nie zabraknie ich też w nowym wiosennym sezonie, ale pojawią się na nich hafty oraz naszywki w najróżniejszej postaci – od kwiatowych wzorów, po napisy. Jeżeli chodzi o kolorystykę, to niezmiennie modne będą oliwkowe modele, ale oprócz tego beż, pastele, czerwień, szarość oraz głęboki kolor navy, czyli ciemny granat. Modne będą także parki w skróconej wersji.

Kurtki jeansowe i skórzane

Fot. Mohito

Fot. Mohito

Wiosną będziemy również nosić stylowe kurtki jeansowe oraz skórzane, ale nieco w odświeżonej formie. Proste modele, wzbogacone zostały o hafty i naszywki. W tym sezonie stylowym wyborem będą również ramoneski kolorowe.