Modnie i Zdrowo

Co będzie modne wiosną 2023

11 kwietnia 2023 | Opracowanie Aneta Gieroń
Fot. Modivo

Fot. Modivo

Projektanci mody uwielbiają nas zaskakiwać. Czasem tworzą coś zupełnie nowego, a czasem prezentują dobrze już nam znane tendencje w zupełnie nowej odsłonie. Trendy wiosna lato 2023 przywołują perfekcyjnie zmodyfikowane, nostalgiczne elementy garderoby, bazując jednocześnie na historii ubioru i różnorodności.

W nadchodzącym sezonie wiosna lato 2023 nie będziemy musiały rezygnować z naszych ulubionych stylów, ale dzięki tuningom projektantów, trochę poeksperymentujemy.

Denim w niewielkich ilościach, ale dość dosadnie, od kilku sezonów coraz bardziej zaczął zalewać świat mody. W sezonie wiosenno-letnim 2023 dżins totalnie przejmie stery. Tym razem zachwyci nas szalenie awangardową i eklektyczną odsłoną.

Trendy wiosna lato 2023 zapraszają w swoje objęcia fantazyjne obcasy, które zaskakują, wywołują szok, podziw, a już na pewno dodają odwagi i pewności siebie. Na wybiegu Balmain przybierały one formy niebotycznie wysokich platform, niczym z epoki kamienia łupanego. Ferragamo proponował je w okrągłym wydaniu, z kolei na paryskim tygodniu mody, Dries Van Noten zachwycało butami na zakrzywionych obcasach. W nadchodzącym sezonie projektanci postawili na ekstremalną różnorodność – korzystajmy z niej!

Sezon wiosna lato 2023 zdecydowanie będzie należeć do kwiatów. Okazuje się, że kolejny rok z rzędu stanowią jeden z najciekawszych elementów wiosenno-letnich kolekcji wielkich domów mody. Dyrektorzy kreatywni stawiali na sukienki w kwiaty, ale nie tylko.

Hitem na kolejny sezon okazują się korsaże, czyli małe ozdobne bukiety z kwiatów, które umieszczało się kiedyś na nadgarstku lub we włosach. Po niewielkiej modyfikacji, wciąż nawiązując do korsaży kwiaty, pojawiały się w trójwymiarowej, autonomicznej odsłonie i zdobiły biżuterię, bieliźniane sukienki, spodnie cargo i marynarki.

Sezon wiosna lato 2023 będzie też należał do zakrytych włosów, apaszek i chust. Trendy wiosna lato 2023 z pewnością zachwycą minimalistki, bowiem w nowym sezonie najmodniejszy kolor będzie neutralny, spokojny i opanowany. Powitamy brązy, beże, kawy i karmele. Nie zabraknie też pudrowego różu i bieli. Domy mody proponowały nie tylko jasne barwy, ale też proste formy nawiązujące do klimatu lat 90. i turbo modnego stylu y2k.

Historia kolejnego trendu na sezon wiosna lato 2023 sięga o wiele dalej, niż do ukochanych przez projektantów lat 90. Sukienkę kolumnę noszono już w erze gwiazd starego Hollywood (Grace Kelly i jej oscarowe suknie oraz Audrey Hepburn w „Śniadaniu u Tiffany’ego”). Projektanci z wielkim sentymentem wrócili do dawnych czasów i wynieśli sukienkę o kolumnowym kształcie na piedestał swoich kolekcji. Rekordy popularności biły modele maksi, czasem nawet ciągnące się po ziemi. Miały nie przesadnie dopasowany fason – delikatnie marszczyły się w okolicy bioder, tali i biustu. Prostej kolumnie nie oparła się nawet znana z ekstrawaganckiego stylu Donatella Versace.

W trendach na wiosnę i lato 2023 prostota miesza się z odważnymi akcentami. Jednym z nich są skórzane kurtki, które na pewno zachwycą miłośniczki motocyklowych stylizacji. Modne kurtki na nowy sezon letni zrobią furorę przeskalowanymi formami, skórą i nawiązaniem do vintage.