Modnie i Zdrowo

Coraz chętniej ćwiczymy w domach. Rośnie sprzedaż sprzętu do domowej siłowni

25 stycznia 2021 | Opracowanie Aneta Gieroń
Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

Styczeń sprzyja realizacji postanowień noworocznych i rozpoczynaniu nowych aktywności. Co roku niemal ¾ Polaków stawia sobie nowe cele na nadchodzące miesiące, a do najczęstszych postanowień należy chęć zadbania o zdrowie i kondycję fizyczną. Przy ograniczonym dostępie do siłowni i sklepów sportowych, wyraźny przyrost zamówień sprzętu do domowej siłowni notują platformy internetowe. Na pierwszym miejscu TOPu sprzedaży znajdują się rollery do masażu, a za nimi najchętniej kupowane są ekspandery i gumy, hula-hop, hantle i obciążenia oraz maty do ćwiczeń.

Jak wskazują badania, nawet 20 minut aktywności sportowej dziennie wzmacnia siły organizmu i pozwala dotlenić mózg. Na podjęcie aktywnego wyzwania lub intensyfikację dotychczasowych treningów wraz z nadejściem nowego roku zdecydowało się coraz więcej Polaków. Świadczy o tym zwiększony popyt na produkty do uprawiania sportu i urządzania domowych siłowni. Różnorodny asortyment – od niewielkich hantli, przez odzież i elektronikę sportową, po pełnowymiarowe bieżnie i rowery stacjonarne, coraz chętniej kupowany jest w internecie, w tym na platformach typu marketplace.

– Aktualnie największym zainteresowaniem cieszą się akcesoria do ćwiczeń poza profesjonalnymi obiektami sportowymi, ale nie zapominamy o kategoriach, które wraz z nadejściem kolejnych miesięcy ponownie zyskają na znaczeniu jak np. sporty sezonowe, rowery, skating, turystyka czy bieganie. W dalszym ciągu można spodziewać się uzupełniania oferty m.in. o sporty wodne, w tym żeglarstwo czy deski „sup” – mówi

Szymon Bujalski, dyrektor e-commerce w Empiku

Coraz lepiej wyposażona domowa siłownia

Choć Polacy ruszyli na zakupy sportowe już w trakcie pierwszego lockdownu w marcu 2020 roku., trend ten powtórnie widoczny był jesienią i szczególnie mocno kontynuowany jest teraz, wraz z nadejściem nowego roku. Obecnie na znaczeniu jeszcze mocniej zyskały różnorodne akcesoria sportowe. Praca zdalna i dominacja siedzącego trybu życia sprawiły, że największym zainteresowaniem klientów Empik.com cieszą się rollery do masażu. Za nimi plasują się popularne wśród dorosłych i dzieci hula-hoop (prawie 9x większe zainteresowanie niż rok temu),  a dalej hantle i obciążenia (8x), maty do ćwiczeń (4,5x), stepy (ponad 4x), uchwyty do pompek (3,5x) czy wałki treningowe (ponad 3x).

Wydawać by się mogło, że w urządzaniu domowej siłowni największym ograniczeniem może być  znalezienie wystarczającej przestrzeni, jednak klienci równie chętnie sięgają po większe i cięższe urządzenia. Sprzedaż sprzętu fitness na Empik.com wzrosła w ostatnim czasie ponad trzykrotnie, a sprzętu siłowego – ponad dwukrotnie. Obok zaaranżowania przestrzeni równie ważne pozostaje uzupełnienie szafy o stroje sportowe. Obuwie i odzież treningowa również notują wysoką dynamikę sprzedaży.