Modnie i Zdrowo

Czyste mieszkanie w mgnieniu oka – oszczędne i skuteczne metody sprzątania

18 lipca 2018 | Opracowanie Angelika Fila

Fot. Pixabay

Nie musisz poświęcać całego dnia, aby twoja kuchnia i łazienka lśniły czystością. Kupujesz mnóstwo niepotrzebnych akcesoriów, których nigdy nie używasz? Zupełnie niepotrzebnie! Wystarczy kilka ponadczasowych produktów i akcesoriów, dzięki którym skutecznie zaoszczędzisz zarówno czas, jak i pieniądze.

Psychologowie podkreślają, że uporządkowany i czysty dom daje nam poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Lśniące wnętrza pozwalają nie tylko na przyjemniejszy wypoczynek, ale i uniknięcie zakłopotania, gdy nagle usłyszymy pukanie do drzwi.

Nie dziwi więc fakt, że sprzątanie jest teraz w modzie. Ten codzienny rytuał jest tematem zarówno programów telewizyjnych, jak i licznych poradników. Jedno jest pewne – nieważne czy jesteś perfekcyjną panią domu czy też traktujesz tę czynność jako przykry obowiązek – możesz to zrobić dużo taniej i zdecydowanie szybciej.

Najważniejsza jest systematyczność

Nic nie złości tak bardzo jak perspektywa spędzenia słonecznej soboty na odkurzaniu czy zmywaniu naczyń. Warto więc przygotować tygodniowy plan i podchodzić do zaplanowanych działań zadaniowo. Popularna kurzawka – szczotka do kurzu – pozwoli nam w kilka chwil pozbyć się uciążliwego brudu z mebli czy telewizora. Papierowe ręczniki to niezbędnik każdej kuchni, który poradzi sobie w nawet najbardziej kryzysowych sytuacjach.

Nie wyrzucaj tego, co zużyte

Wyrzucasz zużyte szczoteczki do zębów? To błąd! Z ich pomocą dotarcie do nawet najbardziej odległych zakątków łazienki czy kuchni stanie się o wiele łatwiejsze. Przed wyjściem do sklepu chemicznego sprawdź dobrze zawartość kuchennych szafek. Z pewnością znajdziesz w nich ocet, za pomocą którego wypolerujesz baterie w kuchni i łazience, na których pojawił się kamień. Dzięki połączeniu z oliwą z oliwek, stworzysz niezawodny nabłyszczacz do mebli. Patent na spektakularnie czyste fugi? Soda oczyszczona. Spróbuj, a przekonasz się o sile naturalnych metod.

Pomocnicy do zadań specjalnych

Generalne sprzątanie wymaga od nas sięgnięcia po produkty najwyższej jakości. Łatwe mycie okien czy luster, zapewnia myjka do okien Windomatic Power marki Vileda. Dzięki niej szyby i inne szklane powierzchnie staną się idealnie suche i pozbawione nawet najmniejszych smug.

W walce o czystą podłogę naszym największym sojusznikiem jest odkurzacz. Aby działał sprawnie, zwróć szczególną uwagę na jego wnętrze. Wysokiej jakości worek zwiększy wydajność naszego urządzenia nawet o 20 %. Warto poszukać jednak alternatywnych wersji dla worków oryginalnych. Niektóre zamienniki idealnie spełnią swoje zadanie, a przy okazji nie zrujnują domowego budżetu. Dodatkowo dzięki doskonałej izolacji zredukują objawy alergii do minimum, a twoje dzieci bez obaw będą mogły bawić się na podłodze.

Nie zapominaj o dłoniach

Pamiętaj, że do sprzątania zawsze należy się odpowiednio przygotować. Niejeden piękny manicure zniszczony został przez środki czystości. Zainwestuj wiec w odpowiednie rękawice, które jednocześnie chronią i pielęgnują, nie pozostawiając przykrego „gumowego” zapachu. Ten prosty zabieg pozwoli Ci się cieszyć delikatną skórą dłoni przez długie lata.