Modnie i Zdrowo

Eskulap 2016 – mieszkańcy Podkarpacia wybierają lekarzy godnych zaufania

26 stycznia 2017 | Katarzyna Grzebyk

Laureaci plebiscytu Eskulap 2015, fot. Tadeusz Poźniak

Od 2000 roku na Podkarpaciu organizowany jest plebiscyt Eskulap, w którym pacjenci głosują na lekarzy godnych zaufania i cieszących się największym autorytetem. Co roku mieszkańcy Podkarpacia wybierają najlepszych ich zdaniem lekarzy rodzinnych, lekarzy specjalistów oraz dentystów. Plebiscyt budzi duże emocje zarówno wśród głosujących, jak i środowiska lekarskiego – wszak statuetka przyznawana przez pacjentów jest cenną nagrodą za pracę. Laureatów Eskulapa 2016 poznamy 9 lutego podczas gali w Filharmonii Podkarpackiej im. A. Malawskiego.

Plebiscyt Eskulap organizowany jest od 2000 roku. Polega on na wyborze lekarza rodzinnego, lekarza specjalisty oraz lekarza dentysty praktykujących na terenie województwa podkarpackiego, którzy cieszą się największym autorytetem wśród pacjentów.

Głosując, pacjenci wyrażają swoją wdzięczność wobec lekarzy, którzy pomogli im w trudnych chwilach, wskazali tych, którzy zasługują na wyróżnienie, którym ufają i cenią.

Podczas ubiegłorocznej gali w kategorii najlepszy lekarz rodzinny pierwsze miejsce zdobyła lek. Anna Boczar, spec. medycyny rodzinnej, z Przychodni Rodzinnej MEDYK w Rzeszowie. W kategorii lekarz specjalista pierwsze miejsce zajął lek. med. Witold Wiktor, spec. chirurgii ogólnej, z CLINIC VITA w Rzeszowie. W kategorii lekarz dentysta triumfowała lek. dent. Magdalena Jamróz, z Przychodni Stomatologicznej MEDYK w Rzeszowie.

Rok temu za szczególne osiągnięcia w dziedzinie medycyny w woj. podkarpackim nagrodę otrzymał prof. dr hab. n. med. Kazimierz Widenka, ordynator Oddziału Kardiochirurgii w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie.

Kto zwycięży w tym roku, dowiemy się podczas gali Eskulap 2016, która odbędzie się 9 lutego br. o godz. 18.00 w sali Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie. W aktualnej edycji plebiscytu pacjenci mogli głosować poprzez infolinię, Internet oraz wypełniając kupony plebiscytowe. Na terenie województwa zlokalizowanych zostało 50 urn plebiscytowych wraz z kuponami do głosowania, w największych placówkach medycznych. Ogółem pacjenci oddali 10 112 głosów, głosując aż na 1 231 lekarzy.