Modnie i Zdrowo

Geek Girls Carrots – spotkanie dla kobiet, które kochają nowe technologie

8 kwietnia 2014 |

fot. Marta Filipowicz

Rzeszowskie Geek Girl Carrots zapraszają na kolejne spotkanie kobiet, które kochają nowe technologie.  Już w środę, 9 kwietnia o godz. 18:00 w klubokawiarni Hola Lola przy ul. Mickiewicza 3, uczestniczki poznają różne sposoby rozwoju w branży nowych technologii.

 Uczestników będą motywować i inspirować dwie wyjątkowe kobiety:
Paulina Kuźniar – pełna zapału i pasji do pracy z ludźmi. Na co dzień Specjalistka ds. HR w PGS Software S.A. – firmie będącej w czołówce polskich dostawców oprogramowania dla klientów z całego świata, która zatrudnia obecnie ponad 240 specjalistów w Rzeszowie, Wrocławiu, Warszawie i Gdańsku. Swoje zamiłowanie do współpracy z ludźmi realizuje właśnie w branży IT. Dzięki Paulinie dowiemy się, jakich profesjonalistów potrzebuje branża IT. Poznamy również sposoby wykorzystywane przez rekruterów w poszukiwaniu kandydatów do pracy, oraz jakie są możliwości rozwoju kariery w branży IT dla młodych, zdolnych i ambitnych kobiet.
Izabela Błażowska – młoda mama, przedsiębiorca, społecznik. Zawsze wiedziała, że chce pracować „na swoim” dlatego konsekwentnie realizuje kolejne projekty i star-up’y. Wśród nich m.in. jeden z pierwszych serwisów zakupów grupowych w Polsce FastDeal.com, a obecnie  na-kawe.net, którego celem jest motywowanie ludzi do wychodzenia z domu. Izabela opowie nam o tym jak łączy pracę z życiem rodzinnym oraz o blaskach i cieniach realizacji własnych projektów biznesowych.
Spotkanie umilą smakołyki przygotowane przez zaprzyjaźnioną blogerkę kulinarną, której wypieki znajdziecie również na znerwicowanazona.blog.pl. Na zakończenie, w luźnej atmosferze będzie szansa na nawiązanie nowe znajomości, ciekawe rozmowy oraz inspiracje
.
Wstęp na spotkanie jest bezpłatny, wymaga jednak zgłoszenia pod adresem http://ggcrzeszow7.evenea.pl.
Geek Girls Carrots to ogólnopolska społeczność kobiet kochających nowe technologie. Tworzą ją programistki, graficzki, project managerki, startuperki, właścicielki firm, blogerki, specjalistki od: użyteczności, mediów społecznościowych, komunikacji w Internecie, SEO i SEM a także studentki kierunków związanych z IT – ale nie tylko!
Misją GGC jest promowanie pozytywnych wzorców kobiet, które odnoszą sukcesy w branży IT. Odbywające się co miesiąc spotkania są okazją, aby porozmawiać, opowiedzieć o swoich projektach, wymienić się wiedzą, doświadczeniem, pomysłami. GGC organizuje także szkolenia i warsztaty, a reprezentantki społeczności uczestniczą w konferencjach i spotkaniach branży.
Podczas spotkań Geek Girls Carrots poruszane są tematy związane z nowymi technologiami, startupami technologicznymi, wykorzystaniem nowych technologii w różnych branżach. Wystąpienia dotyczą biznesu, w szczególności tego prowadzonego w Internecie, jak również mediów internetowych oraz ścieżek kariery zaproszonych gości. Każde ze spotkań kończy się networkingiem podczas którego uczestniczki mogą się lepiej poznać i nawiązać ciekawe kontakty.
Spotkanie społeczności Geek Girls Carrots w Rzeszowie odbędzie się 9 kwietnia o godzinie 18:00 w klubokawiarni Hola Lola przy ul. Mickiewicza 3.
Sylwetki prelegentek:
Paulina Kuźniar – skończyła Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną w Wyższej Szkole Zarządzania w Rzeszowie oraz Doradztwo personalne w Wyższej Szkole Stosunków Międzynarodowych i Amerykanistyki w Warszawie. Prywatnie entuzjastka gokartów, miłośniczka poezji i tańca, pasjonatka lotnictwa, uwielbia współpracować z ludźmi, którzy tak jak ona mają pasje i chętnie się nimi dzielą. Każda kolejna rozmowa jest dla niej inspiracją, a odkrywanie potencjału w kandydatach daje jej spełnienie zawodowe – dlatego wybrała HR. Obecnie zajmuje się rekrutacją w PGS Software S.A.
Izabela Błażowska – przedsiębiorca, społecznik, żona i mama 15-miesięcznej Soni. Ukończyła studia ekonomiczne na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Studiowała także w Wiedniu oraz Cambridge. Przez 1,5 roku pracowała w agencji Reuters w Wiedniu, ale szybko przeszła „na swoje”. W 2010 wspólnie z mężem stworzyła jeden z pierwszych serwisów zakupów grupowych w Polsce FastDeal.com, który  następnie  został sprzedany spółce giełdowej. Społecznie, przez 4 lata zajmowała się koncepcją odpowiedzialnego biznesu, prowadziła portal odpowiedzialne-inwestowanie.pl oraz katalog SEO PR’owy soc-rates.pl. Wykładała także na studiach podyplomowych w Krakowie i Warszawie. Jest właścicielem firmy pinkivi.com, gdzie świadczy usługi z zakresu pozyskiwania ruchu, analityki internetowej i optymalizacji konwersji szczególnie w branży e-commerce. Końcem marca 2014 uruchomiła swój kolejny projekt http://na-kawe.net, którego celem jest motywowanie ludzi do wychodzenia z domu, aktywizowanie ich do poznawania nowych osób w swoich miastach i wspólnego realizowania pasji – na żywo, czyli odwrotnie do tego, do czego zachęcają obecne modele portali społecznościowych.
Dodatkowych informacji udziela:
Olga Golonka
Organizatorka rzeszowskich Geek Girls Carrots
olga.golonka@gmail.com
668 303 620