Modnie i Zdrowo

Idealne ciało – czy to w ogóle możliwe?

29 lipca 2019 | Opracowanie Natalia Chrapek

Cellulit, rozstępy, zbędne kilogramy – znasz te problemy? Jeśli tak jak większość kobiet borykasz się przynajmniej z jednym z nich, na pewno wiesz, jak trudna to walka. Osiągniecie wymarzonego celu nie będzie łatwym zadaniem, ale jest możliwe. W jaki sposób? Podpowiadamy!

Każda kobieta ma jakieś kompleksy związane z wyglądem. Niektóre z nich bywają oczywiście wyolbrzymione, ale prawdą jest, że nasze ciało narażone jest na występowanie wielu problemów estetycznych. Nie chodzi tu jedynie o zbędne kilogramy, które przy odrobinie silnej woli i wytrwałości większość z nas jest w stanie zgubić. Trudniejszym do rozwiązania kłopotem staje się tkanka tłuszczowa rozmieszczona w nietypowych obszarach, pozostająca na swoim miejscu pomimo wielu godzin ćwiczeń, masaży i stosowania innych domowych sposobów. Podobnie jest z cellulitem (dotyka ponad 90 proc. kobiet) czy rozstępami pojawiającymi się w związku z wahaniami wagi lub po ciąży.

Sposoby na idealne ciało

Istnieje wiele metod na uzyskanie smukłej sylwetki i utrzymanie odpowiedniej jędrności skóry. Na pewno warto zadbać o profilaktykę – starajmy się regularnie ćwiczyć i stosować indywidualnie dobraną dietę. Wygląd skóry poprawią też masaże czy preparaty do domowej pielęgnacji – tu kluczem do sukcesu może okazać się odpowiednia częstotliwość oraz wytrwałość. Gdy natłok obowiązków nie pozwala znaleźć odpowiedniej ilości czasu na aktywność fizyczną i codzienne rytuały pielęgnacyjne najlepiej zwrócić się po poradę do specjalisty medycyny estetycznej.

Profesjonalne wsparcie

Wiele z moich pacjentek zgłasza się do kliniki w poszukiwaniu sposobów na uzyskanie wymarzonej sylwetki czy pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej z trudnych obszarów. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna ma w tej dziedzinie dużo do zaoferowania – mówi dr Aleksandra Jagielska, założycielka warszawskiej Kliniki Sthetic.

Zabiegi dostępne w klinikach mają kilka zalet: pozwalają na uzyskanie szybkich i niemal pewnych efektów w bezbolesny i bezpieczny sposób.

Weźmy dla przykładu technologię zimnych ultradźwięków, która działa selektywnie na komórki tłuszczowe, nie naruszając otaczających ją tkanek. Wibracje niszczą membranę komórek tłuszczowych, powodując ich stopniowy rozpad i uwolnienie zalegającego tłuszczu. Wydalane są z organizmu poprzez system limfatyczny. Za pomocą urządzenia Accent Prime stosuje również technologię ciepłych ultradźwięków, które generują skompresowaną falę ultradźwiękową powodującą wysoki poziom kawitacji – niszczenie lokalnych depozytów tłuszczu temperaturą. Dodatkowo głowica urządzenia emituje falę radiową o wysokiej częstotliwości, dzięki czemu obkurcza i ujędrnia skórę w miejscach, które chcemy wyszczuplić. Łączenie obu technologii pozwala na uzyskanie najlepszego efektu – wyjaśnia dr Aleksandra Jagielska.

Rezultatem zabiegów jest nie tylko likwidacja nadmiernej tkanki tłuszczowej, ale również ograniczenie cellulitu, wyrównanie kolorytu, poprawę napięcia  i jędrności skóry.