Modnie i Zdrowo

Kia ustanawia rekord liczby nagród, które otrzymała w jednej edycji badania J.D. Power

16 sierpnia 2023 | Materiał Partnera
  • Kia otrzymała więcej nagród J.D. Power APEAL podczas jednej edycji badania niż jakakolwiek inna marka w 28-letniej historii tego plebiscytu w Stanach Zjednoczonych Ameryki
  • EV6, Telluride, Forte, Carnival, Stinger, K5 i Rio zdobyły nagrody Best in Class
  • W ciągu jednego roku Kia zdobyła w sumie więcej nagród w badaniach J.D. Power APEAL i J.D. Power Initial Quality Studies niż jakakolwiek inna marka

Kia America ustanowiła rekordową liczbę nagród w jednej edycji badania J.D. Power Automotive Performance, Execution and Layout (APEAL). Aż siedem modeli marki Kia zajęło pierwsze miejsce w rankingu w swoich segmentach. To największa liczba pierwszych miejsc dla jednego producenta w 28-letniej historii badania J.D. Power APEAL. Wyróżnienia te uzupełniają największą liczbę nagród, które modele marki Kia zdobyły w badaniu J.D. Power 2023 Initial Quality Study (IQS). Jego wyniki ogłoszono w ubiegłym miesiącu.

Drugi rok z rzędu aż trzy modele marki Kia zdobyły najwyższe wyróżnienia w swoich segmentach, w tym elektryczna Kia EV6 (w kategorii „Najbardziej atrakcyjny kompaktowy SUV”), Kia Carnival (jako „Najbardziej atrakcyjny minivan”) i Kia K5 (w kategorii „Najbardziej atrakcyjny samochód średniej wielkości”). Ponadto, w tym roku pierwsze miejsce w swoich segmentach zajęły również Kia Telluride („Najbardziej atrakcyjny SUV średniej wielkości”), Kia Forte („Najbardziej atrakcyjny samochód kompaktowy”), Kia Rio („Najbardziej atrakcyjny mały samochód”) i Kia Stinger („Najbardziej atrakcyjny samochód średniej wielkości klasy premium”). Wszystkie siedem modeli zostało uznanych za najbardziej atrakcyjne pod względem wrażeń kierowcy i zajęło pierwsze miejsce pod względem zadowolenia kierowcy w badaniu J.D. Power APEAL w 2023 roku.

„Jako marka najczęściej nagradzana przez J.D. Power zarówno w badaniach J.D. Power APEAL, jak i J.D. Power IQS, Kia udowodnia pozycję lidera nie tylko w branży motoryzacyjnej, ale także w segmencie elektromobilności” – mówi Steven Center, dyrektor operacyjny i wiceprezes Kia Ameryka. „Nasze światowej klasy samochody gwarantują jakość, niezawodność i technologię, których poszukują konsumenci, a wyniki badania J.D. Power APEAL 2023 pokazują nasze ciągłe dążenie do oferowania odpowiedniego połączenia funkcji i atrybutów w wielu modelach”.

Do badania APEAL w 2023 roku zaproszono 84 555 właścicieli nowych samochodów z roku modelowego 2023, którzy wzięli udział w badaniu po 90 dniach użytkowania auta. Badanie prowadzono od lutego do maja 2023 roku, na podstawie samochodów zarejestrowanych od listopada 2022 roku do lutego 2023 roku.

Więcej informacji na temat KIA na Podkarpaciu uzyskać można w Autoryzowanym Salonie KIA MULTITRUCK mieszczącego się w Rzeszowie ul. Handlowa 4, tel. 17 – 85 04 161, 162.

Więcej informacji na stronie https://www.kia.com/pl/dealers/multitruck/

Foto: Kia Polska