Modnie i Zdrowo

Mazda wprowadza CX-30 na rok modelowy 2024 z udoskonalonymi systemami bezpieczeństwa i multimediami  

12 września 2023 | Źródło: Mazda Motor Poland
  • Ulepszone i zoptymalizowane systemy bezpieczeństwa oraz ochrony
  • Najnowsze rozwiązania multimedialne Mazda Connect z udoskonaloną integracją smartfona
  • Zmieniona gama kolorów nadwozia wraz z wprowadzeniem lakierów Ceramic White i Zircon Sand[1]


Mazda przedstawia CX-30 na rok modelowy 2024 z ulepszonymi systemami bezpieczeństwa, wyrafinowaną stylistyką i rozbudowanymi funkcjami informacyjno-rozrywkowymi.

Mazda z dumą prezentuje najnowszą serię udoskonaleń dla modelu CX-30. Rocznik modelowy 2024 jest świadectwem japońskiego kunsztu i może pochwalić się kilkoma ulepszeniami, w tym zmienionymi kolorami i aktualizacjami systemów bezpieczeństwa oraz funkcji informacyjno-rozrywkowych, zapewniając kierowcy innowacyjną technologię i wygodę.

Mazda CX-30 z rocznika modelowego 2024 zawiera cztery ulepszone funkcje bezpieczeństwa aktywnego, które działają w parach, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo: dodano ostrzeżenia o rozproszonej uwadze kierowcy (Distracted Driver Alert), ulepszone autonomiczne hamowanie awaryjne w nocy (AEB – Autonomous Emergency Braking), zwiększono dokładność systemu Intelligent Speed Assist (ISA) oraz poprawiono dostosowanie prędkości w systemie Cruising & Traffic Support (CTS).

Udoskonalona Mazda CX-30 z rocznika modelowego 2024 zawiera również ważne aktualizacje w zakresie cyberbezpieczeństwa w celu ochrony przed cyfrowymi zagrożeniami. Dzięki tym aktualizacjom samochód jest teraz bezpieczniejszy niż kiedykolwiek.

Filozofia skoncentrowana na człowieku została dodatkowo urzeczywistniona dzięki ulepszonym ergonomicznym zmianom w projekcie wnętrza. Aktualizacje te obejmują powiększony ekran multimediów i oprogramowanie, zastąpienie istniejących portów USB-A portami USB-C oraz subtelne, ale znaczące zmiany w rozmieszczeniu przycisków sterujących w kabinie w celu optymalizacji dostępu i wygody ich użytkowania. Elementy sterujące na kierownicy również otrzymały subtelną zmianę koloru – ciemniejszy odcień ułatwia kierowcy odczytywanie przycisków, zapewniając lepsze wrażenia z jazdy.

Mazda CX-30 2024 oferuje najnowsze funkcje informacyjno-rozrywkowe Mazda Connect z ulepszoną funkcjonalnością obsługi smartfona. Instrukcje nawigacji z Apple CarPlay oraz Android Auto mogą być teraz wyświetlane na wyświetlaczu head-up, co jest nowością w ofercie Mazdy. Funkcja ta zwiększa bezpieczeństwo i wygodę prowadzenia, pozwalając kierowcy na skupienie wzroku na drodze, jednocześnie dostarczając mu niezbędne wskazówki nawigacyjne.

Bezprzewodowe integracje Apple CarPlay i Android Auto są już także dostępne, dzięki czemu podłączenie telefonu do samochodu jest łatwiejsze. Zaktualizowana CX-30 wyposażona jest w bezprzewodową ładowarkę[2], która zapewnia pełne naładowanie telefonu podczas długich podróży bez konieczności podpinania kabli.

Powiększony centralny wyświetlacz o przekątnej 10,25 cala pozwala kierowcom łatwo przeglądać informacje w czasie rzeczywistym, a widok map w nawigacji został rozszerzony dzięki przezroczystym ramkom wyświetlacza.

Zaktualizowany system nawigacji posiada teraz funkcję wyszukiwania interesujących miejsc online, dzięki czemu wyniki są bardziej dokładne, trafne i przydatne. Ulepszenia obejmują również udoskonalenia funkcji mapowania terenu, które działają w połączeniu z czujnikiem żyroskopowym 3D, aby dokładnie obliczyć pozycję pojazdu, nawet w miejscach, w których odbiór sygnału GPS jest słaby.

Mazda CX-30 z rocznika modelowego 2024 jest dostępna w szerokiej gamie kolorów nadwozia, z nowo wprowadzonymi kolorami Ceramic White i Zircon Sand[3], które zostały dodane do obecnej gamy.

CX-30 jest przykładem postępu technologicznego i rozwoju stylistyki projektowania Mazdy. Wyposażona w najnowocześniejsze rozwiązania, CX-30 podkreśla zaangażowanie Mazdy w ochronę środowiska i wspieranie harmonijnej więzi pomiędzy kierowcą a jego pojazdem.

Udoskonaloną Mazdę CX-30 z rocznika modelowego 2024 można już zamawiać w polskich salonach w cenie od 119 500 zł za bogato wyposażoną wersję Prime-line z benzynowym silnikiem 2,0 e-Skyactiv G o mocy 122 KM, wyposażonym w układ miękkiej hybrydy.

Więcej informacji na temat udoskonalonego modelu Mazdy CX-30 oraz pozostałych modeli i usług serwisowych uzyskać można w Autoryzowanym Salonie i serwisie MAZDA D&R CZACH mieszczącym się w Rzeszowie przy ul. Krakowskiej 32.

Salon:
Tel. 17 860 12 20, e-mail: czach@mazda-dealer.pl

Serwis:
Tel. 17 860 12 20, e-mail: serwis.czach@mazda-dealer.pl

https://www.mazda-rzeszow-czach.pl/

Foto: Mazda Motor Poland


[1] Dostępny od jesieni 2023 r.
[2] Dostępna jako standard dla wybranych wersji wyposażenia
[3] Dostępny od jesieni 2023 r.