Modnie i Zdrowo

Narodowy Dzień Zwierząt Domowych nowoczesne technologie w służbie zwierzakom

12 kwietnia 2023 | Źródło: Samsung

Dzisiaj obchodzimy Narodowy Dzień Zwierząt Domowych. Czy zastanawialiście się kiedyś jak nowoczesne technologie mogą nas wesprzeć w opiece nad czworonogami? Badanie Pet Living 2022 przeprowadzone przez Samsung pokazało zależność pomiędzy rosnącą liczbą zwierząt domowych, a technologicznymi wyborami Europejczyków. Ponad połowa uczestników badania uważa, że technologia może poprawić dobrostan ich zwierząt (56%). W jaki sposób?

Samsung Bespoke Jet™ Pet – skuteczny pogromca zwierzęcej sierści

Aby wszyscy domownicy czuli się dobrze w przestrzeni domowej, warto zadbać o jej regularne sprzątanie. Posiadając zwierzęta domowe proces ten wymaga większej częstotliwości oraz specjalnego sprzętu.

Sierść naszych domowych pupili najczęściej gromadzi się w na meblach tapicerowanych. Jeśli nie odkurzamy ich regularnie, będą na nich zbierać się roztocza i szkodliwe bakterie. Standardowy odkurzacz oczywiście pomoże nam pozbyć się zabrudzeń, ale dla perfekcyjnej czystości warto zaopatrzyć się w odkurzacz, który będzie poręczny, skuteczny i wyposażony w końcówkę specjalnie do usuwania sierści.

Taki właśnie jest bezprzewodowy odkurzacz Samsung Bespoke Jet™, który łączy w sobie dużą moc i efektywność z wygodą obsługi. Jednym z licznych akcesoriów, w które został wyposażony, jest minielektroszczotka Pet Tool, która skutecznie usuwa nawet drobną sierść z kanap, krzeseł, materacy czy też pościeli.

Odkurzacze Samsung Bespoke  Jet™ jako jedyne na rynku posiadają  stację czyszczącą i ładującą  All-in-One która nie tylko naładuje odkurzacz po każdym użyciu, dzięki czemu jest on zawsze gotowy do pracy, ale także  automatycznie opróżni pojemnik na kurz po zakończonym sprzątaniu. Specjalny worek na zanieczyszczenia zamontowany w stacji ogranicza rozprzestrzenianie się bakterii aż do 99,9%[3].

Odkurzacz jest przy tym niezwykle lekki – waży zaledwie 1,44 kg.

Robot sprzątający Samsung Jet Bot™ AI+ z funkcją opieki nad zwierzętami domowymi

Zgodnie z wynikami europejskiego badania Pet Living 2022 przeprowadzonego przez firmę Samsung na próbie ponad 6.500 właścicieli zwierząt domowych, obserwuje się wyraźny wzrost popytu na przyjazne dla zwierząt technologie – ponad połowa respondentów (52%) uznała, że tego typu rozwiązania powinny być standardem w inteligentnych urządzeniach. 30% ankietowanych stwierdziło, że posiadanie pupila miało wpływ na decyzję o zakupie urządzenia wykorzystującego zaawansowaną technologię. Dobrym przykładem urządzenia, które łączy w sobie funkcjonalność w zakresie sprzątania oraz dbałości o zwierzęta domowe jest Jet Bot AI+.

Inteligentny robot sprzątający Samsung Jet Bot AI+ zadba nie tylko o perfekcyjny porządek w domu, ale również o bezpieczeństwo pupila i domowego otoczenia. Tryb Jet Live wykorzystuje przednią kamerę robota do transmisji obrazów wideo na żywo za pośrednictwem aplikacji SmartThings. Dzięki temu, nawet będąc poza domem, będziesz mieć stały podgląd na to, jak zwierzak spędza czas, czy już zjadł i czy dobrze się czuje. Jednocześnie, po powrocie w domu panowała będzie perfekcyjna czystość. Urządzenie przeskanuje pomieszczenie, przygotuje plan mieszkania i wyznaczy sobie najbardziej optymalną ścieżkę sprzątania. Robot porusza się z dużą precyzją, rozpoznając i klasyfikując nie tylko drobne przedmioty pozostawione na podłodze, ale także urządzenia i meble. Ominie także zwierzęce nieczystości – bez obaw o wtórne zanieczyszczenie wnętrza.

Foto: Samsung