Nowy, elektryczny CLA zdobywa pięć gwiazdek w badaniu Green NCAP
24 lipca 2026 |Mercedes-Benz CLA 250+ z technologią EQ otrzymał najwyższą ocenę pięciu gwiazdek w badaniu Green NCAP, które ocenia rzeczywisty wpływ samochodów na środowisko. Jego ogólny wynik wyniósł 91%. To podkreślenie szerokiego wachlarza atutów nowego, elektrycznego CLA – oraz kolejny sukces tego modelu po najwyższych notach w testach bezpieczeństwa Euro NCAP, w tym nagrodzie „Best Performer” dla najlepszego auta testowanego w 2025 roku.
• Mercedes-Benz CLA 250+ z technologią EQ otrzymał najwyższą ocenę pięciu gwiazdek w programie Green NCAP, z ogólnym wynikiem 91%
• Nagroda za połączenie niskiego zużycia energii, dużego zasięgu i stosunkowo niskiego śladu węglowego w całym cyklu życia samochodu
Mercedes-Benz CLA 250+ z technologią EQ: zużycie energii w cyklu mieszanym 12,2-14,6 kWh/100 km | emisja CO₂ w cyklu mieszanym 0 g/km (WLTP)
Uznanie za ekologiczność i efektywność
Nagroda stanowi kolejny wyraz uznania dla bestsellerowego CLA, który łączy niskie zużycie energii elektrycznej z ograniczonym wpływem na środowisko w całym cyklu życia. Green NCAP ocenia pojazdy pod kątem ich zdolności do minimalizacji emisji zanieczyszczeń i gazów cieplarnianych, zużycia energii oraz redukcji wpływu na środowisko w różnych fazach cyklu życia.
Wysoki wynik w zakresie zrównoważonego rozwoju podkreśla, że wpływ CLA na środowisko można skutecznie ograniczyć m.in. dzięki zaawansowanej aerodynamice (współczynnik oporu powietrza wynosi od 0,21) i niskiemu zużyciu energii. Na efektywność napędu, opracowanego i produkowanego przez Mercedes-Benz, wpływają m.in. dwubiegowa przekładnia oraz architektura 800 V. Dzięki szybkiemu ładowaniu prądem stałym z mocą do 320 kW uzupełnianie energii może być niemal tak szybkie jak tankowanie: w zaledwie 10 minut zasięg można zwiększyć nawet o 325 kilometrów (zależnie od warunków). Według Green NCAP nowy, elektryczny CLA osiąga stosunkowo niski ślad węglowy w całym cyklu życia – około 119 g ekwiwalentu CO₂ na kilometr.
Kolejne wyróżnienia dla nowego CLA
Po przebojowym ubiegłorocznym debiucie elektryczny CLA umacnia swoją pozycję. Ocena Green NCAP stanowi kolejne potwierdzenie sukcesu tego modelu po pięciogwiazdkowym wyniku w testach bezpieczeństwa Euro NCAP, z nagrodą „Best Performer” dla najlepszego auta testowanego w 2025 roku. Wyróżnienia dowodzą, że CLA łączy wysoką efektywność i możliwość pokonywania długich dystansów, komfort, bezpieczeństwo oraz ograniczony wpływ na środowisko w całym cyklu życia.
Jubileuszowy rok Mercedes-Benz – „140 lat innowacji”
Odkąd w 1886 roku Carl Benz złożył patent na swojego trójkołowca, a niedługo później Gottlieb Daimler zbudował pierwszy zmotoryzowany powóz, Mercedes-Benz nieustannie rozwija kolejne pionierskie rozwiązania i dąży do tworzenia najbardziej pożądanych samochodów świata. Ta ambicja napędza każdą innowację – od pierwszych automobili po dzisiejsze inteligentne i bezpieczne pojazdy elektryczne, takie jak zupełnie nowy GLC oraz wielokrotnie nagradzany CLA. Wraz z nową Klasą S firma kontynuuje największy program wprowadzania nowych produktów w swojej historii. Dzięki pasji do przełomowych osiągnięć, doskonałości oraz nieprzerwanemu zaangażowaniu w obsługę klienta marka konsekwentnie kształtuje przyszłość mobilności. Rezultat wykracza daleko poza osiągnięcia inżynieryjne – tworzy niepowtarzalne uczucie, które towarzyszy wszystkiemu, co robi Mercedes-Benz: „Welcome home”.
Mercedes-Benz świętuje 140 lat innowacji, wysyłając trzy nowe limuzyny Klasy S w transkontynentalną podróż do 140 lokalizacji na całym świecie. Każde miejsce podkreśla technologiczne dziedzictwo, pionierskiego ducha oraz globalną obecność marki. Po drodze klienci, fani i współpracownicy będą mogli dołączyć do obchodów – w epickiej przygodzie, która potrwa do października. Podróż „140 YEARS. 140 PLACES” przez sześć kontynentów można śledzić w naszym specjalnym serwisie „140 lat innowacji | Mercedes-Benz Media” oraz za pośrednictwem społeczności Mercedes-Benz.
Po więcej informacji zapraszamy do Autoryzowanego Salonu Mercedes-Benz Danuta i Ryszard Czach znajdującego się w Rzeszowie przy ul. Krakowskiej 32. Tel. +48 17 860 12 20 oraz do odwiedzenia naszego Salonu Online
Foto. Mercedes-Benz Polska
Zobacz także:



