Modnie i Zdrowo

Pielęgnacja cery zimą

7 stycznia 2019 | Opracowanie Natalia Chrapek

Fot. Pixabay

Zimą nasza skóra narażona jest szczególnie na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych, takich jak wiatr, mróz czy wysuszające działanie powietrza w ogrzewanych pomieszczeniach. W tym okresie wymaga więc specjalnej pielęgnacji oraz solidnego nawilżenia.


Zimą skóra traci wilgoć prawie dwa razy szybciej niż latem, a zatem szybciej staje się szorstka, mało elastyczna i często ulega podrażnieniom. Brak dostatecznej ochrony może prowadzić do przemrożenia, a nawet jej odmrożenia. Już stosunkowo łagodne przemarznięcia mogą spowodować popękanie naczynek krwionośnych, co ma z kolei niekorzystny wpływ nie tylko na wygląd, ale i prawidłowe funkcjonowanie skóry. Warto zatem poznać i zapamiętać kilka ważnych zasad pielęgnacji porą zimową.

Przede wszystkim trzeba pamiętać o stosowaniu silnie nawilżających kremów do twarzy na dzień i na noc, które uzupełnią niedobory wody w skórze. Dodatkowo dwa lub trzy raz w tygodniu, najlepiej wieczorem, warto nałożyć maseczkę na twarz. Jej składniki odżywiają, nawilżają i liftingują partie skóry.

Bogactwo dobroczynnych składników

Skuteczna maska do twarzy powinna mieć w składzie spirulinę, czyli silnie nawilżającą
i przeciwstarzeniową algę, werbenę – antyoksydant o właściwościach nawilżających oraz jęczmień, który poprawia elastyczność i wygląd skóry.

Bardzo dobrą maską do pielęgnacji twarzy zimą jest produkt de la Mer, który zawiera spirulinę bogatą w witaminę A i C – mocne antyoksydanty opóźniające proces starzenia się skóry. Kolejnym składnikiem maseczki jest werbena o przeciwzapalnych właściwościach, przyśpieszająca leczenie się ran i infekcji. Do tego należy dodać jeszcze jęczmień, który pomaga zachować elastyczność skóry sprawiając, że staje się gładka i mocna.

Kompleksowa pielęgnacja w 15 minut

Aby maska właściwie zadziałała usuń najpierw makijaż i dokładnie oczyść twarz. Następnie zmieszaj 2 do 3 łyżeczek produktu z ciepłą wodą lub wodą różaną – aż do otrzymania pożądanej konsystencji. Rozprowadź maskę równomiernie na twarzy i szyi. Pozostaw ją na około 15 minut. Potem zmyj i ciesz się jedwabistą skórą.

Także w sklepie zielarskim można kupić spirulinę w proszku i przygotować z niej domową maseczkę.