Modnie i Zdrowo

Rehabilitacja sportowa DONUM CORDE

27 czerwca 2023 | Materiał Partnera

Rafał Wilk w rehabilitacji z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu- Indiba

DONUM CORDE Centrum Rehabilitacji i Opieki Medycznej to najnowocześniejszy w Polsce ośrodek rehabilitacyjny, wyposażony w zaawansowane technologie skutecznie wspierające proces powrotu do zdrowia i sprawności. Nowoczesny sprzęt oraz wykwalifikowana kadra pozwalają na pełne efekty w procesie rehabilitacji.

W DONUM CORDE jest możliwość skorzystania z usług w ramach stacjonarnego pobytu oraz w trybie ambulatoryjnym, w którym zajmujemy się również rehabilitacją sportową. Skierowana jest ona zarówno dla osób uprawiających sport zawodowo, jak i rekreacyjnie.

Rafał Wilk podczas rehabilitacji w Donum Corde

Uprawianie sportu, zwłaszcza w przypadku tzw. dyscyplin ekstremalnych, nierzadko wiąże się z występowaniem różnego rodzaju urazów bądź przeciążeń.  Niezależnie jednak od przyczyny wystąpienia dysfunkcji, Pacjenci chcieliby jak najszybciej wrócić do kontynuowania treningów, a także normalnego poziomu aktywności z zakresu dnia codziennego.

Dlatego też celem działań jest optymalizacja procesu terapeutycznego i przywrócenie sprawności ruchowej w jak najkrótszym czasie.

Każdemu z naszych Pacjentów gwarantujemy indywidualną opiekę fizjoterapeuty, który zaplanuje odpowiednio dostosowany oraz zmienny – w zależności od etapu postępowania rehabilitacji – program ćwiczeń, stosowanych metod terapeutycznych oraz treningu. 

Rehabilitacja indywidualna z wykorzystaniem specjalistycznych metod.

Rehabilitacja w DONUM CORDE, skierowana jest m.in. do sportowców zawodowych, jak i osób uprawiających sport rekreacyjnie, pacjentów po zabiegach operacyjnych, jak i tych leczonych zachowawczo (z urazami i schorzeniami nie wymagającymi ingerencji chirurgicznej).

Wykwalifikowana kadra fizjoterapeutów prowadzi rehabilitację od pierwszych dni po wystąpieniu urazu aż do momentu powrotu do pełnych obciążeń treningowych w celu zminimalizowania ryzyka pogłębienia się urazu, a w przyszłości nawrotu kontuzji.

Fizjoterapeuci nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe z dziedzinie rehabilitacji, medycyny sportowej oraz ortopedii, kierując się zasadami płynącymi z EBP (fizjoterapii opartej na dowodach naukowych – ang. evidence based physiotherapy). Również nimi kierujemy w doborze sprzętu rehabilitacyjnego tak, aby proces leczenia cechowała wysoka efektywność.

Wsparcie dla Rafała Wilka w czasie między treningami oraz zawodami. Także podczas nich zespół Donum Corde trzyma kciuki za wygraną!

Rehabilitacja oraz diagnostyka w planowaniu terapeutycznym u pacjenta, często z wykorzystaniem aparatury medycznej, w tej sytuacji USG.

Rehabilitacja z wykorzystaniem fizykoterapii to kompleksowość zastosowanych działań w Donum Corde Centrum Rehabilitacji i Opieki Medycznej.

Indywidualnie dobierany program rehabilitacji dla naszych Pacjentów daje zamierzone efekty, przy  wykorzystaniu nowoczesnej technologii w tym zakresie.

DONUM CORDE
CENTRUM REHABILITACJI I OPIEKI MEDYCZNEJ 
Budy Głogowskie 835 B
36-060 Głogów Małopolski, Rzeszów Polska      
tel.: 508 276 074
https://donumcorde.pl/