Modnie i Zdrowo

W co się ubrać, kiedy kończy się zima? Idealne zestawy przejściowe dla panów

29 marca 2017 | Opracowanie Ewelina Czyżewska

W powietrzu coraz bardziej czuje się wiosnę. Tylko temperatura taka nie wiadomo jaka. Ani ciepło, ani zimno. Dlatego z rana pojawia się problem w co się ubrać? Czy jeszcze na zimowo czy już typowo wiosennie. Problem ten dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. Tym razem podpowiadamy panom, jaki zestaw najlepiej sprawdzi się jako ten przejściowy.

W okresie przejściowym najlepiej stosować zasadę na cebulkę, by wraz ze wzrostem temperatury móc zdjąć jedną z warstw ubrań.

Klasyczna skórzana kurtka

Fot. Zara

Fot. Zara

Kurtka skórzana to tzw. model uniwersalny. Bowiem w odpowiednim wydaniu obowiązuje przez cały rok. Od tych cienkich, typowo letnich, po modele z podszyciem i futrem. Na okres przejściowy idealnym rozwiązaniem będzie klasyka – prosta, czarna lub brązowa kurtka bez dodatkowego ocieplenia, która w zestawie ze swetrem i koszulą najbardziej pasuje do zestawów casualowych, ale świetnie się też sprawdza narzucona na koszulę.

Płaszcz wiosenny

Nieco bardziej elegancką wersją wiosennego okrycia wierzchniego jest płaszcz. Na wiosnę najlepiej wybrać niezbyt długi, w którym panowie będą czuli się swobodnie. Ważne jest też, by nie był zbyt sztywny.

Fot. Ochnik

Fot. Ochnik

Wiosenny płaszcz spokojnie można nałożyć na marynarkę lub sweter, ale dobrze się też prezentuje zestawiony z koszulą zapiętą pod szyją, ale bez krawata.  Do tego typu płaszcza będą pasowały i spodnie garniturowe i dżinsy.

Bomber jacket

Bomber jacket to coś dla tych panów, którzy rzadko chodzą w eleganckich koszulach i marynarkach.  Prosty fason tej kurtki sprawia, że można założyć do niej wiele ubrań, świetnie się bowiem sprawdza zarówno do bluz jak i t-shirtów.  Można go też zestawić z bluzą odporną na wiosenne chłody i sportowymi butami.

Fot. Reseved

Fot. Reseved

W takim stroju możesz się też wybrać do pracy, pod warunkiem,  że nie obowiązuje cię biznesowy dress-code lub po prostu pójść na spacer i zaczerpnąć trochę wiosennego powietrza.