Modnie i Zdrowo

Spodnie dzwony na  czasie. Trend z lat 70. powraca!

12 czerwca 2023 | Opracowanie Aneta Gieroń

Fot. Pixabay

Jeansy, sztruksy czy te z elastycznego materiału. Spodnie dzwony skradły serca najpopularniejszych trendsetterek!

Ostatnie sezony to czas dzwonów. W odstawkę odchodzą przyległe rurki.

Spodnie dzwony to swoisty hołd ku latom 70. Noszone przez legendarnych Rolling Stonesów i Beatlesów, rozszerzane u dołu spodnie stanowiły podstawowy element ubioru męskiej garderoby tamtych czasów.

Z dzwonami nie rozstawały się też kobiety. Prekursorkami spodni z szerokimi nogawkami były m.in. Cher czy Jane Birkin. W latach 00’ dzwony ustąpiły miejsca rurkom, by w 2021 roku powrócić i zająć główne miejsce w szafach.

Modne dzwony: spodnie w skórzanej odsłonie

Zwrot ku estetyce lat 70., 90. i 00. spowodował, że kiedyś niechciane i przez wielu uważane za obciachowe spodnie dzwony stały się podstawowym elementem garderoby współczesnych fashionistek. Chcąc odejść od klasycznego jeansu, sztruksu czy materiału, w lekko „stuningowanej” i bardziej drapieżnej wersji, stawiają na skórzane dzwony.

Modne dzwony: kompromis między szeroką nogawką a rurkami

Jeśli nie umiesz przekonać się do szerokich fasonów typu szwedy, a jeansowe dzwony flare (te rozszerzające się dopiero w łydce) są dla Ciebie za dużą ekstrawagancją, jest kompromis pomiędzy uwielbianymi na całym świecie rurkami (choć z materiału, zamiast z jeansu) i szerszymi nogawkami.

Noszone najczęściej w wersji czarnej lub białej zdobią nogi najbardziej popularnych fashionistek. Pięknie podkreślają ich kształty, są elastyczne i dopasowane prawie do samego dołu. Delikatne rozcięcie przy kostce daje efekt „mini dzwonów”, a nogawka modnie opada na buty.