Modnie i Zdrowo

Targi Budownictwa EXPO DOM już 6 marca w Rzeszowie!

28 lutego 2020 |

W piątek, 6 marca w rzeszowskiej Hali Podpromie rozpoczynają się najstarsze i największe w tej części Polski targi budownictwa – EXPO Dom Rzeszów 2020. Około 200 wystawców umożliwi zwiedzającym zapoznanie się w ciągu trzech dni z bogatą ofertą materiałów budowlanych i wykończeniowych. Będą specjalne promocje i rabaty. Podczas jubileuszowej, 25 edycji, odbędą się także Targi Nieruchomości z udziałem najważniejszych deweloperów realizujących inwestycje mieszkaniowe w Rzeszowie.

Targi Budownictwa, Aranżacji Wnętrz i Nieruchomości EXPO DOM w Rzeszowie to najpopularniejsza impreza wystawiennicza we wschodniej Polsce. Od lat ułatwia osobom inwestującym w budowę lub zakup nieruchomości zapoznanie się z dostępną na rynku ofertą. Odwiedzanie kolejnych sklepów budowlanych, rozrzuconych po całym regionie zajęłoby sporo czasu, a na Hali Podpromie w jednym miejscu dokonuje się przeglądu oferty, konsultuje ją ze sprzedawcami i uzyskuje atrakcyjne rabaty. Można tu znaleźć wszystko, czego potrzeba, by kupić działkę czy mieszkanie, wybudować dom od fundamentów po dach i urządzić go tak, by stał się ciepłym azylem na wiele lat. W czasie trzydniowego wydarzenia Halę Podpromie w Rzeszowie odwiedza około 12-15 tysięcy osób i podobnej liczby gości organizatorzy spodziewają się w tym roku.

Jubileuszowa, 25. edycja, zapowiada się szczególnie atrakcyjnie nie tylko za sprawą wystawców i ich promocyjnych ofert, ale również dzięki wielu ciekawym wydarzeniom, o które w tym roku wzbogacono program targów. Potrwają one trzy dni, od 6 do 8 marca br. i weźmie w nich udział ok. 200 firm z regionu, Polski i zagranicy. Organizatorzy – MTR Międzynarodowe Targi Rzeszowskie oraz firma Sagier – szykują prawdziwe święto branży wnętrzarskiej, budowlanej i projektowej. Targi Budownictwa wzbogacone zostały o Salon Łazienek, Kuchni i Aranżacji Wnętrz oraz Targi Nieruchomości. Dodatkowo, pierwszego dnia targów, w piątek, odbędzie się I Podkarpacki Kongres Budownictwa Infrastrukturalnego, a także prezentacje ofert pracy dla uczniów szkół budowlanych, szkolenia i warsztaty związane z budowlanym rynkiem pracy. Bezpłatne szkolenie zakończone certyfikatem pt. „Zatrudnienie cudzoziemców i delegowanie pracowników do krajów UE i EOG w branży budowlanej – wyzwania w roku 2020” poprowadzi doświadczony prawnik Łukasz Żak (wystarczy zgłosić swój udział w tym seminarium, wysyłając email na adres: een@wsiz.rzeszow.pl). Jubileuszowej edycji  największego wydarzenia targowego na Podkarpaciu po raz pierwszy towarzyszy także Międzynarodowa Giełda Kooperacyjna, dająca przedsiębiorcom szansę na rozwinięcie działalności również na nowych rynkach zagranicznych. Giełdę zaplanowano pierwszego dnia targów. W specjalnej strefie odbywać się będą spotkania B2B – między firmami, które wcześniej zarejestrowały się i umówiły za pośrednictwem prostego internetowego formularz. Natomiast w sobotę, przy okazji targów, architekci zapraszają na III Kongres Smart Project, Building & City, na którym będzie mowa o najnowszych trendach w projektowaniu domów, ale i całych miast.

Przez trzy marcowe dni dużym zainteresowaniem na pewno będą się cieszyć Targi Nieruchomości. Stolica Podkarpacia wg analiz Narodowego Banku Polskiego jest miastem z największą liczbą deweloperów w Polsce! W 2018 roku w Rzeszowie sprzedano niemal 2,6 tys. mieszkań, z tego 1,4 tys. to wynik deweloperów. Popyt na mieszkania jest tak wielki, że najpopularniejsze metraże sprzedaje się na etapie projektu, a na odbiór kluczy kupiec musi poczekać dwa lata. Ceny także szybują. Kupimy wprawdzie mieszkanie w stanie deweloperskim za ok. 5 tys. zł/mkw., ale na rynku jest też wiele ofert sięgających 8,5 tys. zł/mkw., gdzie w bonusie dostaje się np. garaż. Kupno mieszkania – życiowa decyzja – bywa zatem wyścigiem do najlepszej oferty. Jakie obecnie mieszkania są dostępne na rynku, jakie inwestycje deweloperzy mają w planach będzie można dowiedzieć się właśnie na Hali Podpromie, ponieważ z oferta pojawią się czołowi deweloperzy.

Na stoiskach producentów materiałów budowlanych i wykończeniowych będzie można z kolei zapytać o najnowsze rozwiązania, dotyczące energooszczędnych i praktycznych rozwiązań. Okna, drzwi, podłogi, urządzenia grzewcze – to produkty, które zawsze interesują zwiedzających, a na targach mogą na ich temat rozmawiać z fachowcami. Co więcej, w tym roku, podczas EXPO DOM do dyspozycji zwiedzających oddana zostanie Strefa Porad Inżyniera. Tu będzie można rozwiać swoje wątpliwości i poradzić się, jak rozwiązać problemy konstrukcyjne, instalacyjne itp., jakie pojawiają się przy niemal każdej inwestycji.

– EXPO DOM to z pewnością najważniejsze wydarzenie branży budowlanej we wschodniej Polsce – mówi Robert Bielówka, prezes MTR Międzynarodowych Targów Rzeszowskich. –Zapraszamy na nie profesjonalistów zajmujących się budowaniem, architektów, inżynierów, deweloperów, ale również wszystkich, którzy przystępują do własnej inwestycji. Niezależnie od tego, czy są na etapie poszukiwania działki lub gotowego mieszkania, czy już je budują, czy może zabierają się za remont, na Targach Budownictwa z pewnością znajdą coś wartościowego dla siebie i realizowanego przedsięwzięcia. Targi to jedyna okazja, aby w jednym miejscu obejrzeć produkty na własne oczy i podyskutować o nich ze specjalistami. Producenci przysyłają na to wydarzenie fachowców, którzy mają znacznie większą wiedzę niż sprzedawcy w marketach budowlanych. W dodatku opinię jednego producenta od razu można zweryfikować na stoisku konkurencji i szybko wrócić do tego, którego oferta jest atrakcyjniejsza. Nowinkom technicznym, rozwiązaniom IT będzie poświęcony także Kongres Smart Project, Building & City, na który także warto się zarejestrować, jeśli ktoś buduje dom-podpowiada prezes Bielówka, przypominając stare budowlane porzekadło: „Pierwszy dom buduje się dla wroga, drugi dla przyjaciela, trzeci dla siebie”. – Tak się mówi, ponieważ budując pierwszy dom, popełniamy wiele błędów. Trzeba uzbroić się w wiele informacji, aby podczas takiej inwestycji, podejmować właściwe decyzje. Tej wiedzy nie zdobędzie się w internecie, ale właśnie na targach budownictwa.

Targi Budownictwa EXPO DOM w piątek i sobotę, 6 i 7 marca, można zwiedzać w godz. 10.00-18.00, w niedzielę od 10.00 do 17.00. Bilet wstępu kosztuje 15 zł. Bezpłatny wstęp na targi przysługuje uczestnikom kongresów (w dniu, kiedy te kongresy się odbywają): I Podkarpackiego Kongresu Budownictwa Infrastrukturalnego (6 marca) oraz III Kongres Smart Project, Building & City (7 marca). Aby wziąć w nich udział wystarczy zarejestrować udział poprzez formularz internetowy. Nie wymagana jest żadna opłata, trzeba jednak wypełnić zgłoszenie do 4 marca. Istnieje również możliwość rejestracji telefonicznie: 515 897 356 lub mailowo: rejestracja@targirzeszowskie.pl.