Modnie i Zdrowo

Targi Edukacyjne 29-30 marca. Będą też uczelnie wojskowe

22 marca 2022 | Alina Bosak

Już 29-30 marca w Hali Podpromie w Rzeszowie zagoszczą XVI Targi Edukacyjne Edu Salon. Obok podkarpackich szkół i ośrodków kształcenia pojawią się na nich także uczelnie z Krakowa, Lublina, Warszawy i Wrocławia. Przyjazd zapowiedziały znane szkoły wojskowe, z Wojskową Akademią Techniczną na czele. W programie wydarzenia są warsztaty i prezentacje, a także możliwość rozmowy z doradcą zawodowym. Wstęp wolny! 


Dwudniowe Targi Edukacyjne Edu Salon to największe o tej tematyce targi na Podkarpaciu. W poprzedniej edycji imprezy wzięło udział blisko 100 wystawców i ponad 10 tys. zwiedzających. W tym roku pierwotny termin wydarzenia został przesunięty z powodu wojny na Ukrainie i pomocy uchodźcom. Z najciekawszą ofertą edukacyjną będzie można zapoznać się we wtorek i środę, 29-30 marca, w godz. 9.00-15.00. To okazja, by w jednym miejscu porównać kierunki i program kształcenia wielu różnych placówek edukacyjnych. 


– Na Hali Podpromie zaprezentują się szkoły zawodowe, uczelnie i rozmaite ośrodków kształcenia, zarówno państwowe, jak i prywatne, z całej Polski, m.in. Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Lublina, oraz oczywiście podkarpackie. Będą czołowe szkoły wojskowe, jak Wojskowa Akademia Techniczna, Lotnicza Akademia Wojskowa z Dęblina, Akademia Sztuki Wojennej z Warszawy. Sponsorem głównym wydarzenia jest Politechnika Rzeszowska i Wyższa Szkoła Wymiaru Sprawiedliwości – informuje Aurelia Wach, menedżer projektu w firmie MTR Międzynarodowe Targi Rzeszowskie, organizującej targi pracy już po raz szesnasty.  


Będzie okazja porozmawiać z psychologami i doradcami zawodowymi o tym, jak wybrać kierunek kształcenia najlepszy dla siebie i zaplanować swoją zawodową przyszłość. Ciekawa jest także oferta dokształcania i rozwijania zainteresowań, które można przekuć na zawodowy sukces. Takie między innymi możliwości oferuje Podkarpackie Centrum Innowacji, zapraszając młodych wynalazców do korzystania ze swoich laboratoriów i pracowni.  


W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych zaplanowano dla zwiedzających bezpłatne warsztaty i prezentacje. Politechnika Rzeszowska zaprasza na pokazy z fizyki i prezentację „Inżynier we współczesnym świecie”. O odpowiedzialność karnej osób małoletnich opowiedzą przedstawiciele Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości. Swój blok ma także Uniwersytet Jagielloński. 

Wstęp na targi jest bezpłatny.

Partnerem głównym Targów Edukacyjnych jest Województwo Podkarpackie. Sponsorami głównymi są: Politechnika Rzeszowska, Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości. Wydarzenie sponsoruje również: Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu. Patronat honorowy nad targami objęli: Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wojewoda Podkarpacki.  
Targom Edukacyjnym patronują również media: BiznesiStyl.pl, VIP Biznes&Styl, Radio ESKA.

PROGRAM
Zwiedzanie Targów Edu Salon, 29-30 marca, w godz. 9.00-15.00
Warsztaty i prezentacje podczas obu dni targowych:
9:20 – 9:50 – Pokazy z fizyki – Politechnika Rzeszowska
10:00 – 10:30 – Odpowiedzialność karna osób małoletnich – Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości
10:40 – 11:10 – Chodźże na UJ! – Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
11:20 – 11:50 – Inżynier we współczesnym świecie – Politechnika Rzeszowska

PARTNER GŁÓWNY