Modnie i Zdrowo

Targi pracy i targi edukacyjne już w marcu w Rzeszowie

18 lutego 2022 |

Dobra szkoła, dobry zawód, dobra praca – aby je zdobyć, trzeba podejmować trafne decyzje, a z ofertą szkół i firm najłatwiej zapoznać się na targach. Już 9-10 marca odbędą się one na Hali Podpromie w Rzeszowie – XVI Targi Edukacyjne Edu Salon i XIV Targi Pracy Work Expo. Wstęp bezpłatny!

Firmy z całego Podkarpacia, a także Krakowa i zagranicy przygotowują stoiska na wiosennej XIV edycję Targów Pracy Work Expo, która odbędzie się 9-10 marca 2022 r. w Hali Podpromie.

– Pojawią się pracodawcy z branży lotniczej, motoryzacyjnej, IT i finansowej. Będzie można porozmawiać z doradcami zawodowymi i dowiedzieć się o ciekawych możliwościach rozwoju kariery oraz mobilności w obszarze europejskiego rynku pracy podczas prezentacji przygotowanych m.in. przez Wojewódzki Urząd Pracy i Powiatowy Urząd Pracy – wymienia Aurelia Wach, menedżer projektu w firmie MTR Międzynarodowe Targi Rzeszowskie, organizującej targi pracy już po raz czternasty.  

Prezentacje przygotowują również najwięksi pracodawcy w regionie, jak np. Pratt&Whitney Poland, którzy nieustannie prowadzą rekrutację nowych pracowników. W ofercie wystawców znajdą się również propozycje odbycia staży i praktyk, szkoleń pracowniczych i wymian międzynarodowych. 

– Targi pracy to jedna z najpopularniejszych form promocji, z której chętnie korzystają pracodawcy poszukujący pracowników. Z kolei dla osób, które są zainteresowane podjęciem czy zmianą pracy, jest to doskonała możliwość do zrozumienia lokalnego rynku pracy, przeanalizowanie ofert i przekonania się, co do oczekiwań potencjalnego pracodawcy. Na stoiskach firm mogą porozmawiać bezpośrednio z przedstawicielami firmy i zrobić dobre pierwsze wrażenie, wykazując się znajomością branży i wysoką kulturą osobistą. Nagrodą może być zaproszenie na spotkanie rekrutacyjne już w firmie – podkreśla Aurelia Wach.

Partnerem głównym wydarzenie jest Województwo Podkarpackie i Wojewódzki Urząd Pracy, a sponsorami: Pratt & Whitney Poland (sponsor główny) oraz Axtone S.A. Patronat honorowy objęli: Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wojewoda Podkarpacki, Prezydent Miasta Rzeszowa oraz Powiatowy Urząd Pracy.


Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 3(33).jpg
Fot. Tadeusz Poźniak

Rozwój zawodowy najlepiej planować już na etapie szkoły, dlatego Targom Pracy towarzyszą XVI Targi Edukacyjne Edu Salon. Są również dwudniowe (9-10 marca br.). 

To największe o tej tematyce targi Podkarpaciu. W poprzedniej edycji imprezy wzięło udział blisko 100 wystawców i ponad 10 tys. zwiedzających. W jednym miejscu można zdobyć wiedzę na temat szkół zawodowych, uczelni i rozmaitych ośrodków kształcenia. Udział w tegorocznej edycji zapowiedziały uczelnie i szkoły z całej Polski. Państwowe oraz prywatne.

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych zaplanowano dla zwiedzających bezpłatne warsztaty i prezentacje.

Partnerem głównym Targów Edukacyjnych jest Województwo Podkarpackie. Sponsorami głównymi są: Politechnika Rzeszowska, Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości. Wydarzenie sponsoruje również: Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu.

Patronat honorowy nad targami objęli: Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wojewoda Podkarpacki. 

Targom Pracy i Targom Edukacyjnym patronują również media: BiznesiStyl.pl, VIP Biznes&Styl, Radio ESKA.

Partner Główny

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie image-750x75.png