Modnie i Zdrowo

W weekend bezpłatne badanie słuchu w Rzeszowie

27 lipca 2018 | Opracowanie Angelika Fila

Fot. Materiały prasowe

27 i 28 sierpnia rzeszowianie w każdym wieku będą mogli za darmo sprawdzić stan słuchu. Przed Centrum Handlowym Plaza pojawi się Słuchobus. Badania odbędą się w specjalistycznym pojeździe, w którym przyjmować będą specjaliści z firmy MARMED.

Badania wykonywane są w ramach „Ogólnopolskiego programu profilaktyki narządu słuchu” prowadzonego przez firmę MARMED. Słuchobus odwiedza polskie miasta, a w nim wykonywane są specjalistyczne testy słuchu. Pacjenci od razu, na miejscu otrzymują zindywidualizowane wyniki.

Specjaliści wykonują badania w dwóch etapach. Pierwszy z nich to tzw. test ecola. Jest to krótki, przesiewowy test, w trakcie którego w słuchawkach emitowane są dźwięki o natężeniu 30 dB. w czterech częstotliwościach, na przemian do prawego i lewego ucha. Pacjenci, którzy nie usłyszą dobrze wszystkich sygnałów, kierowani są na dokładniejsze badanie audiometryczne w Słuchobusie. Drugi etap precyzuje próg słyszenia, na podstawie którego można określić stopień niedosłuchu. Wszystkie testy są krótkie, bezbolesne i w pełni bezpieczne.

Akcja potrwa dwa dni, w piątek i w sobotę, 27 i 28 lipca. Słuchobus zatrzyma się na parkingu przed wejściem głównym do CH Plaza Rzeszów.

W piątek specjaliści przyjmować będą pacjentów od godziny 10.00 do 17.00, a w sobotę od godz. 10.00 do 14.00.

Celem akcji w ramach „Ogólnopolskiego programu profilaktyki narządu słuchu” jest poszerzenie świadomości społeczeństwa w kwestii profilaktyki słuchu. Badania są pierwszym i zarazem najważniejszym krokiem do zapobiegania i wczesnego wykrywania ubytków narządu słuchu.

Szczegóły dotyczące bezpłatnych badań słuchu można znaleźć na stornie www.plazarzeszow.pl oraz na profilu Facebook CH Plaza Rzeszów.

Fot. Materiały prasowe