Modnie i Zdrowo

Co na wiosnę i lato według rzeszowskiej projektantki, Basi Olearki

13 kwietnia 2018 | Aneta Gieroń

Fot. Tadeusz Poźniak

Najnowszą kolekcję ubrań na wiosnę i lato 2018 roku w salonie Stanisława Myszkowskiego GOC Harley – Davidson w Rzeszowie, zaprezentowała rzeszowska projektantka mody, Basia Olearka. Niepodzielnie rządzą skóra i dżins.

Kolekcja „West” jest już siódmą w dorobku Basi Olearki, która wcześniej prezentowała: „Summer Snow”, „The Bright Side of life”, „Rdza”, „Kia My Way”, „Punk” oraz „Harmony”.

Projektantka konsekwentnie buduje swoją markę i pokazy mody organizuje już od 2010 roku, a od 3 lat co roku proponuje co najmniej dwie kolekcje w różnych miejscach, w różnych stylach, ale nie powielając wcześniejszych pomysłów.

Tym razem w jej kolekcji niepodzielnie rządzą skóra i dżins w kolorze brązowym i  niebieskim. I jak zawsze nie zabrakło sukienek, kombinezonów, spódnic, ramonesek i męskich ubrań w klimacie sportowej elegancji. Zachwycają kobiece sylwetki, gdzie nie brakuje falban i szerokich pasów, przywodzących skojarzenia z góralskimi pasami albo gorsetami rodem z saloonów.

Fot. Tadeusz Poźniak

Sporo w niej też elementów ze świata motocykli: metalowych sprzączek, pasków i metalicznych akcentów. Bardzo piękna, brązowa włoska skóra wykorzystana do wielu kreacji jest też oczywistym nawiązaniem do świata harleyowców.

„West”, czyli „Zachód” to troszkę ukłon w stronę dzikiego zachodu, może nie do końca tego westernowego, ale przepełnionego dziką przyrodą, kolorem pustyni i otwartych przestrzeni, które zachęcają, by wsiąść na motocykl i jechać przed siebie.

Fot. Tadeusz Poźniak

W końcu Basia od zawszę modę, a jej ubrań przesycone są seksapilem. Staszek Myszkowski od dziecka chciał jeździć na harleyu, a dziś jest właścicielem salonu z kultowymi motocyklami. W końcu udało się im połączyć obie pasje i tak narodziła się kolekcja „West”, którą mogliśmy obejrzeć na wybiegu w salonie Harley – Davidson w Rzeszowie. Były piękne modelki i… harley w kwiatach.

Atrakcją  wieczoru był też pokaz torebek Gawor Collection oraz koncert rockowego zespołu 0% Normy. Goście pokazu wsparli też budowę „Psiej Wioski”, jaka powstaje w Przemyślu, a której pomysłodawcami są weterynarze Andrzeja i Radosława Fedaczyńscy.