Modnie i Zdrowo

Wygodny, połączony i wszechstronny elastyczny system ładowania Pro od Mercedes-Benz

6 marca 2024 |

system ładowania Pro od Mercedes-Benz

  • Maksymalna moc ładowania: do 22 kW
  • Samodetekcyjne adaptery dla różnych źródeł energii: gniazdek domowych i gniazd trójfazowych lub publicznych stacji ładowania
  • Za pośrednictwem aplikacji można kontrolować proces ładowania i uzyskać informacje o wszystkich funkcjach ładowania w czasie rzeczywistym

W domu, w pracy czy na wakacjach. Wewnątrz lub na zewnątrz. Elastyczny system ładowania Pro firmy Mercedes-Benz to „przenośny wallbox” – idealne, kompleksowe rozwiązanie do ładowania w każdej sytuacji, przeznaczone dla użytkowników samochodów elektrycznych oraz hybryd plug-in. Umożliwia on łatwe i wygodne ładowanie z mocą do 22 kW, w zależności od źródła energii, wyposażenia pojazdu oraz adaptera. Maksymalne bezpieczeństwo zapewnia automatyczne wykrywanie i dostosowywanie optymalnej mocy ładowania, a także funkcje bezpieczeństwa, w tym czujnik temperatury.

Zawarte w zestawie różne adaptery umożliwiają podłączenie samochodu do niemal wszystkich europejskich typów gniazd oraz korzystanie z publicznych punktów ładowania za pomocą tylko jednego przewodu. Nawet podczas zagranicznych podróży uzupełnianie energii w akumulatorze okazuje się proste i wygodne: elastyczny system ładowania Pro oferuje adaptery odpowiednie do stosowania w wielu europejskich krajach, z ich specyficznymi rodzajami gniazd. Automatycznie wykrywa różne adaptery i ustawia optymalną moc ładowania. Ponadto można zamontować go na ścianie, korzystając z dostarczonego uchwytu ściennego, tak aby zapobiec kradzieży.

Maksymalne bezpieczeństwo systemu ładowania Pro od Mercedes-Benz

Podobnie jak wszystkie akcesoryjne rozwiązania Mercedes-Benz elastyczny system ładowania Pro został zaprojektowany z myślą o maksymalnym bezpieczeństwie. To m.in. zasługa wykrywania przepływu prądu zwarciowego oraz czujnika temperatury. Ponadto system jest szczelny, wodoodporny i chroniony zgodnie z normą IP67, nawet podczas krótkiego zanurzenia.

Jednak te wszechstronne możliwości nie ograniczają się tylko do miejsc ładowania – elastyczny system ładowania Pro jest kompatybilny ze wszystkimi samochodami elektrycznymi lub hybrydami plug-in, które dysponują gniazdem typu 2; aby móc ładować pojazd z maksymalną mocą, musi być w nim zainstalowana ładowarka pokładowa (kod 84B) pozwalająca uzupełniać energię z mocą do 22 kW.

Interfejs systemu umożliwia swobodne korzystanie z sieci WLAN, a tym samym pozwala na bezproblemowe bezprzewodowe aktualizacje za pomocą własnej sieci klienta. Rozpoczęcie i zakończenie procesu ładowania można wygodnie kontrolować zdalnie, dzięki funkcji zdalnego uruchamiania/zatrzymywania.

Aplikacja Mercedes-Benz Charger App

Liczne dodatkowe korzyści oferuje klientom nowa aplikacja Mercedes-Benz Charger App. Za jej pomocą można wygodnie obsługiwać wszystkie procesy uzupełniania energii. Aplikacja pozwala zdefiniować i zapisać ustawienia ładowania, dostosować koszty energii lub wyszukać aktualizacje. Ponadto zachowuje, szczegółowo dokumentuje i wyświetla historię wszystkich procesów ładowania. Pulpit umożliwia podgląd statusu ładowania w czasie rzeczywistym. Dzięki temu użytkownik może w każdej chwili wyświetlić ważne informacje, takie jak aktualna moc i czas ładowania czy pobrana energia. Wszystkie informacje są także prezentowane w formie graficznej i mogą zostać wyeksportowane.

Elastyczny system ładowania Pro jest zapakowany w wysokiej jakości torbę Mercedes-Benz – dzięki temu wszystkie elementy są zawsze odpowiednio uporządkowane. System ładowania waży ok. 5 kg, jest wygodny w transporcie i łatwo dostępny w każdej sytuacji związanej z ładowaniem.

Elastyczny system ładowania Pro jest dostępny w krajach UE, a także w Wielkiej Brytanii i Szwajcarii. Planowane jest również wprowadzenie go do oferty w innych krajach.

Po więcej informacji zapraszamy do Autoryzowanego Salonu Mercedes-Benz Danuta i Ryszard Czach znajdującego się w Rzeszowie przy ul. Krakowskiej 32. Tel. +48 17 860 12 20 oraz do odwiedzenia naszego Salonu Online

Foto. Mercedes-Benz Polska

Czytaj także: Samochód elektryczny – dzięki tym zasadom bateria posłuży Ci na dłużej