Modnie i Zdrowo

Złoto koloidalne – odmładza i ujędrnia skórę

29 listopada 2017 | Opracowanie Ewelina Czyżewska

Fot. Pixabay

Właściwości złota znane były ludzkości od wieków. Już w starożytności wierzono w jego terapeutyczną moc i wykorzystywano w celach zdrowotnych. Mikroskopijne cząsteczki złota, zawieszone w demineralizowanej wodzie, pobudzają wytwarzanie kolagenu, dlatego redukują zmarszczki i opóźniają proces starzenia skóry. Poza tym są pomocne w przypadku skóry przesuszonej, podrażnionej czy alergicznej.

Złoto stosowane było w tradycyjnej medycynie chińskiej, tybetańskiej czy ajurwedyjskiej. Jego lecznicze właściwości wykorzystywali również Majowie i Aztekowie. Spożywanie „złotej wody” miało na celu odmłodzenie organizmu i wszystkich jego organów.

Co to jest nano złoto koloidalne?

Stosowane dziś nano złoto koloidalne to preparat, który składa się z mikroskopijnych cząsteczek złota, zawieszonych w demineralizowanej wodzie. Złoto wytwarza niewielkie ładunki elektryczne, które się odpychają, a dzięki temu cząsteczki pozostają w ciągłym ruchu. Nanotechnologia umożliwia stworzenie drobinek złota o wielkości rzędu 3 nanometrów, które są w stanie dotrzeć w miejsca najbardziej niedostępne.

Koloidy niejonowe czy jonowe – jaka jest różnica

Nie należy stosować koloidów jonowych, gdyż powstają w sposób chemiczny, co wiąże się z wprowadzeniem do roztworu zanieczyszczeń chemicznych. Poza tym, jonowe koloidy metaliczne wchodzą w reakcje chemiczne, czego skutkiem mogą być zatrucia lub przebarwienia skóry.

Natomiast w przypadku niejonowej postaci złota, reakcje te nie zachodzą, a związku z tym są  bezpieczne dla ludzi. Poza tym, koloidy niejonowe produkowane są w procesach fizycznych, co pozwala uzyskać „czyste cząsteczki”.

Płaskie cząsteczki

Na rynku dostępne są koloidy, których cząsteczki są płaskie lub zbliżone kształtem do kuli. W przypadku tych drugich powierzchnia styku z miejscem, na które zostały położone, ograniczona jest tylko do jednego punktu, co tym samym zmniejsza powierzchnię czynną takich cząsteczek. Z tego powodu zaleca się stosowanie koloidów, które wyprodukowano w oparciu o opatentowaną technologię fizyka Bieguńskiego. Dzięki niej, cząsteczki mają płaski kształt (płytki), dlatego do miejsca, na które działają, przylegają całą swoją powierzchnią. Metoda ta gwarantuje maksymalne wykorzystanie powierzchni czynnej koloidu.

Zmarszczki i starzenie się skóry

Dostępne dziś złoto nanokoloidalne nie tylko spowalnia utratę elastyny i kolagenu w skórze, ale także pobudza ją do wytwarzania nowego kolagenu. Dzięki temu wygładza zmarszczki, a skóra staje się jędrna i sprężysta. Z powodu wzmacniania komórek skórnych, stymuluje również regenerację skóry. Opóźnia proces starzenia, gdyż już po krótkim czasie stosowania, skóra staje się widocznie młodsza. Spryskiwanie skóry złotem pomoże dłużej zachować jej miękkość i gładkość, a także zniwelować plamy starcze.

Zastosowanie wody złotej sprawdza się także w:

  • walce z przebarwieniami skórnymi
  • pielęgnacji skóry trądzikowej, gdyż oczyszcza ją i działa antybakteryjnie
  • nawilżaniu skóry przesuszonej
  • przypadku podrażnień, alergii, wysypki, egzemy czy grzybicy
  • leczeniu ran i stanów zapalnych, gojeniu blizn i oparzeń.

Niejonowe złoto nanokololoidalne dostępne na rynku jest dobrym tonikiem do skóry, który wpływa korzystnie na jej wygląd. Należy stosować go po oczyszczeniu skóry, lecz przed użyciem dowolnego kremu, kiedy skóra jest jeszcze wilgotna. Ułatwi on rozprowadzenie kremu i pozwoli uniknąć naciągania skóry, przy jego rozprowadzaniu.

źródło: vitacolloids.pl