Modnie i Zdrowo

Jak zrzucić zbędne kilogramy po świętach? Podpowiadamy!

22 kwietnia 2019 | Natalia Chrapek

Fot. Pixabay

Każdy z nas zastanawia się jak wrócić do formy po świątecznym biesiadowaniu, tym bardziej, że lato zbliża się wielkimi krokami. Jak się okazuje, wystarczy wcielić w życie kilka prostych zasad, by ponownie cieszyć się nienaganną figurą.

Pamiętaj aby wrócić do zbilansowanej diety, która jest kluczowa w odzyskaniu zgrabnej sylwetki. Twój jadłospis powinien zawierać wszystkie niezbędne składniki odżywcze tj. węglowodany, białka, tłuszcze, witaminy oraz minerały. Należy jeść regularnie i spożywać od 4 do 5 posiłków dziennie. Ich liczba zwykle zależna jest od stylu życia oraz podejmowanej aktywności fizycznej.

Wybierając zdrowe odżywianie, przede wszystkim nie możemy się głodzić. Z jadłospisu powinniśmy wyrzucić wszelkie przekąski, dania gotowe, słodycze, ciasta, desery, produkty tłuste i smażone, zastępując je dużą ilością warzyw. Ostatni posiłek najlepiej zjeść minimum dwie godziny przed snem.

Więcej ruchu nikomu nie zaszkodzi, a nawet pomoże

Regularny trening nie tylko poprawia nasza kondycję, ale też przyśpiesza metabolizm. Wybierz regularny trening, najlepiej 3-4 razy w tygodniu. Może to być np. pływanie, bieganie, nordic walking, jazda na rolkach lub cardio. Grunt, aby wykonywana czynność sprawiała ci przyjemność. Po 4 tygodniach zauważysz znaczącą poprawę swojej sprawności i zbudujesz nowe prozdrowotne nawyki. Gotowy na wyzwanie?

Nie trać motywacji, monitoruj swoją aktywność

Jeżeli potrzebujesz motywacji, przydatny może okazać się monitor aktywności, czyli opaska fitness. Ten gadżet bije ostatnio rekordy popularności – mnogość modeli i interesujący design sprawiają, że staje się nieodłącznym elementem lifestylu osób aktywnych.

Opaski fitness przydadzą się zarówno osobom aktywnym fizycznie, jak i pragnącym powrócić do dawnej formy. Możliwość monitorowania na bieżąco parametrów naszej aktywności pozwala na dogłębną analizę wszelkich „niedociągnięć”.