Modnie i Zdrowo

400 km ze 100-procentowym napędem elektrycznym – nowy rekord zasięgu Renault ZOE

27 września 2016 |

Renault wprowadza do sprzedaży model ZOE z nowym akumulatorem trakcyjnym Z.E. 40. W ofercie tego modelu pojawia się równocześnie szereg nowych usług mobilnych oraz zmian w wyposażeniu. Pierwsze egzemplarze ZOE z nowym akumulatorem trakcyjnym, produkowane w zakładzie Renault we Flins (Francja), powinny wyjechać na drogi przed końcem bieżącego roku.

ZOE z nowym akumulatorem Z.E. 40: największy zasięg wśród wielkoseryjnych modeli pojazdów z napędem elektrycznym. Dwa razy większy zasięg dający znacznie szersze perspektywy na przyszłość Renault, które już teraz jest liderem pod względem wielkości sprzedaży i pionierem w zakresie rozwijania w 100% elektrycznych środków transportu, przyspiesza wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań i wdrażanie swojej strategii Z.E. Zéro Émission.

Nowy akumulator Z.E. 40 zapewnia ZOE rekordowy zasięg w cyklu NEDC, wynoszący aż 400 km – dwukrotnie większy niż w dniu debiutu rynkowego tego modelu. W warunkach rzeczywistych nowy zasięg pozwala autu pokonać bez problemu 300 km na trasach miejskich i podmiejskich.

ZOE oferuje największy zasięg wśród wielkoseryjnych modeli pojazdów ze 100-procentowym napędem elektrycznym. Ponadto model ten jest już od dziś dostępny w sprzedaży.

ZOE, najlepiej sprzedający się samochód elektryczny w Europie, stanowi już teraz prawdziwą alternatywę dla modeli spalinowych, zwłaszcza gdy uwzględnimy długość codziennych tras pokonywanych przez kierowców.

Dzięki nowemu akumulatorowi trakcyjnemu Renault umożliwia pokonywanie dłuższych tras, a więc znacznie bardziej różnicuje wykorzystanie aut elektrycznych. Kierowca nie musi już martwić się o doładowywanie akumulatora. Weekendowy wypad ZOE staje się od dziś możliwy.