Modnie i Zdrowo

Audi A8 najbardziej innowacyjnym samochodem roku 2018

20 czerwca 2018 |

Ingolstadt/Frankfurt nad Menem, 13 czerwca 2018 r. Prestiżowe wygrane: A8 jest najbardziej innowacyjnym samochodem roku 2018, a Audi najbardziej innowacyjną spośród marek segmentu premium w kategorii Jazda autonomiczna i bezpieczeństwo”. Centrum Zarządzania Motoryzacji” oraz firma konsultingowa PricewaterhouseCoopers AG ogłosiły wspólnie ten werdykt wczoraj wieczorem, podczas gali rozdania nagród Automotive InnovationsAward”.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się wczoraj wieczorem we Frankfurcie nad Menem. „Jesteśmy niezwykle z tych nagród zadowoleni” – powiedział podczas ceremonii Peter Mertens, członek zarządu AUDI AG ds. rozwoju technicznego. „Dowodzą one, że Audi A8 jest w ścisłej czołówce rywalizacji technicznej i w ogromnym stopniu przyczynia się do rozwoju zorientowanej w przyszłość idei zautomatyzowanej jazdy.”

Wyróżnienie Audi A8 to świadectwo zaawansowania i innowacyjności wielu rozwiązań technicznych, które znajdziemy w tym flagowcu marki z Ingolstadt. Jest wśród nich np. aktywne zawieszenie, które zajęło pierwsze miejsce w rankingach. W przypadku uderzenia w bok samochodu zmniejsza ono ryzyko urazów pasażerów, unosząc w tym miejscu karoserię o kilka centymetrów. Inne docenione i wysoko punktowane rozwiązania to m.in. ostrzeżenie przed wysiadaniem, skaner laserowy, czy reflektory diodowe HD Matrix LED ze światłem laserowym Audi.

Cztery pierścienie otrzymały również nagrodę dla najbardziej innowacyjnej marki segmentu premium w kategorii „Jazda autonomiczna i bezpieczeństwo”. Tu najbardziej docenionezostały pojazd koncepcyjny Audi Aicon oraz systemy wspomagające w Audi A8. Futurystyczne studium stylistyczne Audi Aicon, to pojazd w pełni autonomiczny, pozbawiony kierownicy i pedałów.

Nagrody „Automotive InnovationsAward”, które w roku 2018 zostały przyznane po raz siódmy, mają na celu wyróżnienie najbardziej innowacyjnych producentów samochodów i dostawców podzespołów samochodowych. Zestawienie najlepszych producentów powstało na bazie badań i analiz przeprowadzonych przez “Centrum Zarządzania Motoryzacji” w BergischGladbach. Z kolei zestawienie dostawców stworzone zostało przez jury ekspertów. W ogólnym rankingu za rok 2018 znalazło się 1296 innowacyjnych rozwiązań zaproponowanych przez ok. 60 marek.