Modnie i Zdrowo

Nowy trend w branży beauty- coaching zdrowia i urody. Czy Rzeszów jest gotowy?

11 grudnia 2018 | Materiał partnera

Masz wrażenie, że szczęście przechodzi obok Ciebie? Że brakuje w Twoim życiu równowagi? Czas to zmienić. Receptą na odnalezienie siebie może być holistyczne podejście do ciała i umysłu. Przekonaj się, dlaczego.

Dzisiejszy luksus i złudne szczęście

Dożyliśmy czasów, w których największym luksusem nie jest drogi zegarek, lecz czas, który odmierza. Steve Cutts doskonale i dosadnie zobrazował ten współczesny styl życia w krótkiej animacji „Happiness”. Kto jeszcze nie widział tego filmu, warto zobaczyć, gdyż animacja skłania do głębszej refleksji nad losem współczesnego człowieka, jego pogonią za złudnym szczęściem i totalnym brakiem czasu dla siebie.

Koszty? Ogromne. Stres, przepracowanie, depresje, uzależnienia, poczucie braku sensu, choroby.

Świadome zachodnie społeczeństwa już powoli wyhamowują. Dostrzegają konieczność zmian stylu życia. W odpowiedzi na to powstają miejsca, w których można zwolnić, wyciszyć się, zadbać o siebie zarówno w sferze fizycznej jak i psychicznej, poszukać wewnętrznej równowagi.

Holistyczny salon urody sposobem na szczęście?

Szczególnie ciekawym trendem są holistyczne salony urody, w których łączy się pielęgnację ciała z pielęgnacją umysłu. Celebryci, politycy, ludzie biznesu chętnie odwiedzają takie miejsca, gdyż dzięki nim mogą zrelaksować się, wyciszyć gonitwę myśli, poszukać rozwiązań dla piętrzących się problemów, a tym samym zrobić coś dla siebie w obszarze urody.

To holistyczne podejście do piękna wykracza daleko poza zwykłą przyjemność estetyczną. Bardzo często klienci oprócz podstawowych zabiegów pielęgnacji urody, mają możliwość praktykowania uważności, jogi, a nawet mogą skorzystać z indywidualnych sesji coachingu zdrowia i urody. Jest to zresztą jedna z najszybciej rozwijających się specjalizacji coachingowych.

Czym jest coaching? 

To bardzo skuteczny sposób wspierania człowieka poprzez inspirującą rozmowę, czy też cykl rozmów, w efekcie których człowiek zmienia perspektywę postrzegania siebie, swojego otoczenia i życiowej sytuacji. Podstawowym narzędziem coachingu jest relacja pomiędzy klientem a coachem oparta na zaufaniu, uważnym słuchaniu, partnerstwie i stawianiu wyzwań w postaci niejednokrotnie trudnych, skłaniających do refleksji pytań. Nieoceniająca postawa coacha pozwala Klientowi na swobodne eksperymentowanie w zmianie sposobu myślenia i patrzenia na rzeczywistość.

Czy w Rzeszowie takie podejście jest możliwe?

Tak, nasza stolica innowacji jest gotowa, aby pójść za tym trendem. Skąd ta pewność? Od kilkunastu lat pracuję z ludźmi jako psycholog, a także coach. Wiem, z jakimi problemami, na co dzień się zmagają, jakie mają potrzeby, tęsknoty, lęki, obawy. Wiem, jak wysoko stawiają sobie poprzeczki w życiu zawodowym i osobistym, w jakie wpadają pułapki i jakie koszty tego ponoszą. Wiem też, że z tych pułapek jest wyjście i im to pokazuję. Dlatego stworzyłam miejsce, w którym ludzie uczą się akceptować siebie, dbać o siebie, rozwijać swój naturalny potencjał, a przy tym pięknie wyglądają.

Czym wyróżnia się nasz salon?

Ogromną wartością dla Klientów jest możliwość skorzystania z prawdziwie holistycznej oferty w jednym miejscu, począwszy od nowoczesnych stylizacji fryzur, przez depilację laserową, makijaż permanentny brwi, zabiegi modelujące sylwetkę, zabiegi anti-aging, aż po konsultacje z psychologiem, coachem, dietetykiem, stylistą. U podstaw naszego podejścia leży teza, iż piękno zaczyna się w głowie, dlatego wspieramy naszych Klientów ciekawymi warsztatami rozwoju osobistego, sesjami coachingowymi, poradami psychologicznymi.

Salon urody GOOD MOOD, bo o nim mowa, zlokalizowany jest na terenie rzeszowskiej Galerii Nowy Świat i jest klimatycznym miejscem spotkań dla wszystkich, którzy cenią sobie harmonię ciała i ducha.

Good Mood – Pielęgnacja Ciała i Umysłu

Rzeszów, ul. Krakowska 20

Galeria Nowy Świat,poziom 0

Tel. 533 501 502

www.goodmood.rzeszow.pl


Anna Baran, psycholog, trener biznesu, coach, właścicielka Pracowni Psychologii Biznesu oraz salonu urody Good Mood. Wieloletnia dyrektor rzeszowskiego oddziału ICF Poland, pomysłodawczyni i organizatorka konferencji coachingowych na Uniwersytecie Rzeszowskim oraz cyklicznych spotkań CoachingCaffe, propagatorka profesjonalnego coachingu na Podkarpaciu.