Modnie i Zdrowo

Wszystko co powinieneś wiedzieć o depilacji laserowej

18 grudnia 2014 |
Diodowy Palomar Vectus™ Laser to najnowocześniejszy, najefektywniejszy i najbezpieczniejszy laser do usuwania owłosienia. Zabiegi tym urządzeniem jako jedyni w Rzeszowie wykonują specjaliści z Instytutu Kosmetologii AnnEstetic.

 Laser medyczny  Vectus™, jako jedyny na świecie, wyposażony jest w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze – Skintel™. W praktyce oznacza to, że przed zabiegiem czytnik przykładany jest do skóry pacjenta w tym miejscu, z którego usuwane będzie owłosienie. Skintel™ określa poziom melaniny i na podstawie odczytu automatycznie dobiera optymalne parametry zabiegu. Indywidualne ustawienia umożliwiają zastosowanie wyższej energii, bez ryzyka poparzenia. Dzięki temu zabieg jest efektywniejszy i bardzo bezpieczny. Skintel posiada certyfikat FDA, potwierdzający jego skuteczność.
Kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem, również wpływającym na skuteczność zabiegu, jest opatentowana technologia Photon RecyclingSM, która polega na ponownym wykorzystaniu światła w naturalny sposób odbijającego się od skóry. Tym samym, energia emitowana przez laser wykorzystywana jest efektywniej, a skuteczność procedury radykalnie wzrasta. Bardzo wysoki komfort zabiegu zapewnia zastosowane w głowicy rozwiązanie Advanced Contact CoolingSM, Które powoduje, że skóra chłodzona jest przed, w trakcie  i po emisji światła. W rezultacie wyczuwalność ciepła w trakcie procedury jest minimalna, a jej komfort znacznie wzrasta.
Laser diodowy Vectus™ jest najszybciej pracującym systemem w swojej kategorii. Dzięki zwiększonej końcówce  zabiegowej pozwala wykonać depilację dużych powierzchni w zaledwie kilka minut. Wyższa skuteczność lasera diodowego Vectus™ w stosunku do wiodącej technologii rynkowej została potwie- rdzona niezależnymi badaniami klinicznymi.
Jak wygląda zabieg usuwania owłosienia Laserem Vectus™?
Vectus™ jest laserem diodowym o długości fali 810 nm. Posiada duże powinowactwo do melaniny – barwnika włosa. Światło  zostaje zaabsorbowane przez barwnik, co w konsekwencji doprowa- dza do fototermolizy mieszka włosowego (termicznej destrukcji). Przed zabiegiem czytnik Skintel™ przykładany jest do skóry pacjenta w tym miejscu, z którego usuwane będzie owłosienie. Określa on poziom melaniny i na podstawie tego odczytu ustawiane są automatycznie indywidualne parametry zabiegu.
Pozwala to na wykorzystanie optymalnej energii przy zachowaniu maksimum bezpieczeństwa i wykluczeniu ryzyka poparzenia. W zależności od obszaru zabiegowego, wybierana jest  odpowiednia wielkość głowicy. Przy pracy na dużych obszarach, np. nogi, wykorzystywana jest duża głowica, a na małych, np. wąsik, precyzyjna mała głowica. Głowica przykładana jest do skóry i wysyłany jest impuls światła. Głowica zakończona jest grubą warstwą szkła szafirowego, które ma właściwości chłodzące. W połączeniu z technologią chłodzenia kontaktowego zapewnia komfort.
Efekty i częstotliwość zabiegów
Bezpośrednio po zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona. Po zabiegu nie należy korzystać z sauny, solarium, brać gorących kąpieli. Dla najlepszego rezultatu, w przypadku usuwania owłosienia, należy wykonać od 4 do 6 zabiegów w następujących przerwach: twarz – 4 tyg., ramiona – 4-6 tyg., bikini – 4-6 tyg., plecy – 8-10 tyg., nogi – 8-10 tyg.
Przed zabiegiem i wyborem salonu
Urządzenia firmy Palomar są w pełni certyfikowane i dopuszczone do pewnego i bezpiecznego użytkowania. Klienci mają wtedy pewność, że urządzenie, które stoi w salonie, to nie tania podróbka z Chin. Na stronie www.itpesthetique.pl można zapoznać się z listą salonów rekomendowanych w całej Polsce, które używają tych sprzętów od nowości i są one w pełni sprawdzone.
 • Przed pierwszym zabiegiem dobrze jest wybrać się na konsultację kosmetologiczną w salonie. Wtedy często wykonywana jest próba laserowa. Tak więc przed zabiegiem skóra powinna być ogolona, umyta i niczym nie posmarowana.
 • Z depilacji woskiem, pęsetą czy depilatorem należy zrezygnować 6 tygodni przed zabiegiem; włosy można jedynie golić lub przycinać.
 • Minimum tydzień przed zabiegiem trzeba od- stawić leki światłouczulające (głównie antybiotyki) oraz zioła światłouczulające, typu dziurawiec i nagietek (znajdują się one także w herbatce Figura).
 • Przez 4 tygodnie przed zabiegiem w miejscu depilowanym nie wolno stosować maści z witaminą A, kwasami octowymi i retinodami.
 • Miesiąc przed zabiegiem należy zrezygnować z preparatów o działaniu złuszczającym.
 • Na pół roku przed zabiegiem należy odstawić kremy z retinolami (np. Roaccutane).
 • Skóra nie może być w żaden sposób podrażniona i zainfekowana, a jeśli jest, na zabieg można się udać dopiero po całkowitym wyleczeniu i konsultacji lekarskiej.
 • Laserem nie można traktować żadnych infekcji bakteryjnych, wirusowych, i grzybiczych.
 • W przypadku skóry przesuszonej, przez kilka dni przed zabiegiem należy stosować kremy nawilżająco-natłuszczające.
 • Posiadanie świeżej opalenizny (ze słońca lub solarium) lub używanie samoopalacza wyklucza zabieg, ponieważ istnieje ryzyko odbarwień. Możliwy jest on dopiero po 4-6 tygodniach od ostatniego użycia samoopalacza bądź od ostatniego opalania.
 • Zabieg depilacji twarzy najlepiej wykonać dwa tygodnie po oczyszczaniu twarzy. Natomiast z oczyszczaniem twarzy  po zabiegu dla bezpieczeństwa również należy się wstrzymać przez około 2 tygodnie.
Przeciwwskazania i przygotowanie do zabiegu depilacji
Zabiegowi nie mogą poddać się: kobiety w ciąży, osoby z bielactwem, chore na łuszczycę, z dużą skłonnością do przebarwień skóry, z jasnymi, rudymi, jak i siwymi włoskami (ponieważ ten typ włosów nie reaguje na światło lasera).
Instytut Kosmetologii Annestetic
Rzeszów, Bernardyńska 11
Tel: 17 850 02 52
instytut@annestetic.pl