Modnie i Zdrowo

Cudowna moc światła. Leczy i odmładza

11 maja 2016 |

Fot. Gabinet Kosmetyczny Marilyn w Rzeszowie

Lecznicza moc światła znana była już w starożytności, a promienie słoneczne wykorzystywano w leczeniu niektórych schorzeń. W ostatnim czasie światłoterapia przeżywa swój renesans i trudno się dziwić, bo jej wykorzystanie w kosmetologii przynosi spektakularne efekty. Wszystko dzięki rozwojowi technologicznemu i zastosowaniu diod elektroluminescencyjnych (LED), które wykorzystywane w maskach  Lumiére pozwalają uzyskać efekty podobne do tych z użyciem lasera, przy czym zabieg jest bezinwazyjny i zupełnie bezbolesny. W Gabinecie Kosmetycznym Marilyn w Rzeszowie w zależności od koloru światła leczony jest inny problem skórny. Czerwone światło ma działanie liftingujące. Niebieskie reguluje pracę gruczołów łojowych i obkurcza rozszerzone pory, zielone rozjaśnia i redukuje przebarwienia na skórze.
Według amerykańskich naukowców z  Medical College w Wisconsin, światła LED nie rozgrzewają tak tkanek jak lasery, ponieważ wykorzystują lepszy zakres podczerwieni, a jednocześnie wnikają głęboko w tkanki  aktywnie stymulując ich regenerację i pozwalają uzyskać niezwykłe efekty odmładzające oraz lecznicze.
– Pod wpływem energii emitowanej przez lampy LED  dochodzi do reakcji biologicznych i chemicznych, których efektem jest wzrost metabolizmu komórkowego. W zależności od indywidualnych potrzeb skóry istnieje możliwość‡ wykonania zabiegu z użyciem światła niebieskiego, czerwonego lub zielonego.
Czerwone światło pobudza krążenie krwi, zwiększa elastyczność skóry i poprawia jej koloryt. Ma działanie przeciwzmarszczkowe, opóźniając efekty starzenia. Niebieskie hamuje rozwój stanów zapalnych skóry i skraca ich czas leczenia, niszczy bakterie nie naruszając tkanek skóry. Reguluje pracę gruczołów łojowych i obkurcza rozszerzone pory. Zielone rozjaśnia i redukuje przebarwienia. 

Światłoterapia jest szczególnie skuteczna w walce ze zmarszczkami, „sińcami pod oczami”, przy zaburzeniach pigmentacji skóry, wypadaniu włosów i wspomaganiu ich odrastania, stymulacji skóry głowy oraz mieszków włosowych. Dobre efekty przynosi w walce z bliznami, rozstępami, cellulitem i w leczeniu różnych odmian trądziku.
 – Aby zabiegi przyniósł spektakularne efekty, warto poddać się 10 – 20 sesjom z maską Lumiére. Długość sesji to około 20-30 minut i należy je powtarzać co 2- 3 dni – tłumaczy właścicielka Gabinetu Kosmetycznego Marilyn w Rzeszowie. Koszt jednego zabiegu to 50 zł. Jeszcze lepsze efekty odmładzające można uzyskać łącząc w jednym zabiegu maskę Lumiér z serum. Koszt 180 zł. Także robiąc tradycyjny zabieg oczyszczania warto na zakończenie poddać skórę działaniom światła niebieskiego. Takie połączenie przynosi szybkie i bardzo dobre efekty w walce z trądzikiem.
Samo leczenie światłem LED jest bezbolesne, a skóra bezpośrednio po zabiegu nie ma żadnych śladów ingerencji. Można zrobić makijaż i wrócić do codziennych obowiązków. 
Gabinet Kosmetyczny Marilyn
ul. Mickiewicza 5, Rzeszów
tel.: 602 128 289
F/GabinetKosmetycznyMarilyn