Modnie i Zdrowo

Dzięki wypożyczalni AUTORENT w pełni wykorzystasz sezon motocyklowy

28 marca 2018 |

Wypożyczenie motocykla to dobre rozwiązanie, jeśli potrzebujemy takiego pojazdu okazjonalnie – na weekend lub wakacje. W województwie podkarpackim najlepszą ofertę motocykli na wynajem posiada firma AUTORENT, prowadząca w Rzeszowie także wypożyczalnię samochodów. W jej flocie znajduje się około 20 jednośladów, o zróżnicowanej pojemności, począwszy od skutera Barton Orlando z silnikiem 50 ccm po BMW R 1200 CL.

Jazda motocyklem daje dużo satysfakcji. Jednak wiele osób ma możliwość cieszyć się nią jedynie podczas weekendowych i wakacyjnych wyjazdów. W takim przypadku bardziej opłaca się wypożyczyć motocykl niż angażować w jego zakup spore środki finansowe. Utrzymanie pojazdu także kosztuje i jest problematyczne, jeśli nie posiada się garażu. Przeznaczając ok. 3-4 tys. zł rocznie na wypożyczanie motocykla, unika się kosztów garażowania, ubezpieczenia i serwisu. W dodatku do dyspozycji wciąż ma się nowy pojazd, na gwarancji, co jest ważne, kiedy planujemy dalszą podróż. Wypożyczony skuter lub motocykl rozwiązuje także problem, kiedy prywatny pojazd jest w naprawie. Wynajem to również okazja, aby wypróbować różne marki i modele, porównać je oraz ocenić.

Szeroki wybór motocykli

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, firma AUTORENT, znana rzeszowska wypożyczalnia samochodów, trzy lata temu poszerzyła ofertę pojazdów na wynajem o skutery i motocykle. W jej flocie znajduje się szeroki wybór motocykli znanych, popularnych i niezawodnych marek. Wszystkie są nowe, bogato wyposażone, dzięki czemu zapewnią komfort nawet podczas długiej podróży. Do dyspozycji klientów są różne pojemności, także te najmniejsze – skutery 50 ccm i małe motocykle do 125 ccm (do jazdy nimi uprawnia prawo jazdy kat. B). Z tego segmentu AUTORENT oferuje m.in.: Junaka 127, Romet R125, Hondę CBR125 – ekonomiczne motocykle, w sam raz do zwinnej jazdy po mieście, z którymi poradzi sobie także młody kierowca. Z kolei szeroki wybór motocykli sportowo-turystycznych i cruiserów pozwala znaleźć odpowiedni pojazd kierowcy zarówno o mniej, jak i bardziej zaawansowanych umiejętnościach. Przykładowo, w ofercie są: Kawasaki Vulcan S650, Yamaha Virago 750, Honda CTX 700 (automat), Suzuki V-Strom 1000 DL czy BMW R 1200 CL z silnikiem 1170 ccm, podgrzewanymi manetkami kierownicy i kanapą, idealny w podróż dookoła świata.

Wszystkie motocykle z floty AUTORENT obejrzeć można na stronie internetowej: autorent.net.pl. Wypożyczalnia oferuje także strój do jazdy – kurtki, kaski i ochraniacze.

Wypożyczanie zacznij od rezerwacji

Motocykl z oferty AUTORENT najlepiej zarezerwować telefonicznie lub korzystając z formularza rezerwacji on-line, dostępnego na stronie internetowej autorent.net.pl. Po wypełnieniu formularza i jego wysłaniu, otrzymamy zwrotnie e-mail z potwierdzeniem przyjęcia rezerwacji oraz wszystkie pozostałe informacje. Nie płacimy zaliczki za rezerwację. Wszystkie formalności są załatwiane na miejscu w wypożyczalni.

Zanim wyjedziemy z salonu AUTORENT motocyklem, spisywana jest umowa. Motocykl może wynająć osoba fizyczna lub prawna posiadająca stałe miejsce zameldowania, ważny dowód osobisty lub paszport oraz ważne i honorowane w Polsce prawo jazdy. Należy mieć też ukończone 21 lat, a w przypadku pojazdów wyższej klasy – 25 lat. Cena wynajmu zawiera ubezpieczenie OC, AC i Assistance. Pobierana jest jedynie kaucja. W przypadku większości motocykli jest to 1000 zł, przy mniejszych pojemnościach – 500 zł. Wyłącznie do tej kwoty użytkownik ponosi odpowiedzialność za uszkodzenia motocykla. To niewiele, biorąc pod uwagę fakt, że pożycza się motocykl wart 40-60 tys. zł. W momencie zwrotu nieuszkodzonego pojazdu kaucja jest zwracana.

Motocykl można wypożyczyć na jeden dzień albo nawet na cały sezon. Cena doby jest uzależniona od wielkości i rodzaju pojazdu. Skuter kosztuje 30 zł/dobę, duży motocykl – maksymalnie 350 zł, jeśli pożyczymy go tylko na jeden dzień. Przy dłuższych terminach ceny maleją i można je negocjować. Firma premiuje również stałych klientów.

Co ważne, AUTORENT proponuje także vouchery upominkowe! To świetny pomysł na nietuzinkowy prezent dla bliskiej osoby, której w ten sposób możemy zafundować jazdę motocyklem.

Serwis także za granicą

Wynajętym motocyklem można wyjechać za granicę, do krajów Unii Europejskiej. O zamiarze opuszczania granic Polski trzeba jednak firmę AUTORENT poinformować w momencie podpisywania umowy. Motocykle są nowe, sprawne, objęte gwarancją i ubezpieczeniem, co daje pewność, że w razie niespodziewanego zdarzenia na drodze otrzymamy pomoc. Nie bez znaczenia jest fakt, że AUTORENT od lat zajmując się wynajmem samochodów i dostarczaniem samochodów zastępczych z OC sprawcy, ma świetnie zorganizowaną sieć kontaktów w Polsce i za granicą. Wsparcie klienta w różnych miejscach i różnym czasie nie stanowi dla rzeszowskiej firmy problemu. I to jeden z tych powodów, dla których klienci bardzo chętnie do niej wracają i polecają swoim znajomym.