Modnie i Zdrowo

Garderoba na medal – jak uporządkować ubrania i zyskać więcej miejsca?

26 sierpnia 2019 | Opracowanie Natalia Chrapek

Każda kobieta marzy o dużej garderobie, która pomieści wszystkie buty, ubrania i dodatki. Niestety rzeczywistość jest brutalna i zmusza nas do upychania odzieży w różnych zakamarkach domu, co nie jest ani wygodne, ani praktyczne. Istnieją jednak sposoby na zagospodarowanie nawet niewielkiej szafy tak, aby bez problemu pomieściła całą naszą garderobę – od letnich sukienek po grube, zimowe swetry.

Każda szafa potrzebuje odświeżenia przynajmniej dwa razy w roku. Latem znajdziemy w niej przede wszystkim lekkie, przewiewne ubrania takie jak: krótkie topy, płócienne szorty i kolorowe sukienki. Na dobrych kilka miesięcy zapominamy o ciepłych kurtkach czy swetrach. Niestety, często nie wiemy jak właściwie przechowywać odzież sezonową i w samym środku tropikalnych upałów zmagamy się z zalegającą w szafie garderobą jesienno-zimową…

Worki próżniowe marki Leifheit to idealne rozwiązanie dla każdego, kto wciąż narzeka na zbyt mało miejsca w szafie – dzięki nim znajdziesz nawet o 75 proc. więcej przestrzeni do przechowywania. Jak to działa? Po prostu włóż pościel lub ubrania do worka próżniowego, zamknij i odessij powietrze za pomocą zwykłego odkurzacza. Jeden worek jest w stanie pomieścić nawet kilka kurtek, płaszczy czy kompletów pościeli. Tak zapakowaną odzież łatwo schować w każdym zakamarku – pod łóżkiem, w piwnicy czy na strychu. Produkty zabezpieczają tkaniny przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, czyli kurzem, wilgocią i pleśnią.  Wypróbuj je, a  zapomnisz o braku miejsca w szafie i „nurkowaniu” pomiędzy zimowymi kurtkami i swetrami  w poszukiwaniu ulubionej, wakacyjnej sukienki.

Wszystko na swoim miejscu

Aby w garderobie zapanował ład i porządek, nie wystarczy jedynie spora przestrzeń – nawet w największych szafach możemy mieć problem z odnalezieniem dawno nieużywanej spódnicy czy pary butów. Dzieje się tak dlatego, że wiele ubrań i dodatków nie ma swojego miejsca i w efekcie tworzy się bałagan. Każdy z nas z pewnością narzekał na znikające skarpetki, zagubione paski czy kapelusze. To wszystko wina braku organizacji.

Praktyczne pudełko marki Leifheit do przechowywania odzieży w eleganckim, czarnym kolorze jest doskonałe na niesforne skarpetki, bieliznę czy dodatki. Zostało wykonane z wielowarstwowego, zmywalnego i oddychającego materiału, dzięki czemu nie ma mowy o zabrudzeniach.

 A co po porządkach…?

 Wyrusz na podbój letnich wyprzedaży! Z naszymi wskazówkami z pewnością znajdziesz w szafie jeszcze trochę miejsca na kilka nowych topów czy sukienek. Udanych łowów!