Modnie i Zdrowo

Nie masz idealnej figury? Możesz mieć idealne ubranie

10 lipca 2017 | Redakcja

Fot. Vivaldi Boutique

Idealna figura to rzadkość. Nie chodzi nawet o dodatkowe kilogramy, ale o niewłaściwe proporcje, które spędzają sen z powiek niejednej kobiecie. Zbyt wąskie lub zbyt szerokie biodra, za mały lub za duży biust, brak wcięcia w talii, masywne uda i łydki – każda z pań znajdzie jakiś mankament u siebie. Sylwetki o idealnych proporcjach należą do rzadkości i nawet szczupłe osoby borykają się z niewłaściwymi proporcjami ciała, a w efekcie – z doborem ubrań. Jedynie dobrze skrojony, uszyty na miarę strój może przywrócić figurze równowagę. Ta filozofia przyświeca marce Vivaldi, specjalizującej się w luksusowym szyciu na miarę i dbającej o nienaganny strój swoich klientek.

Kobieca figura to temat rzeka. Nawet jeśli jest bliska ideału, kobiety potrafią doszukać się mankamentów niewidocznych dla innych. Zbyt wąskie lub szerokie biodra, mały lub za duży biust, brak wcięcia w talii, szerokie lub opadające ramiona – to wszystko powoduje, że zakupy w sieciówkach mijają się z celem.

Fot. Vivaldi Boutique

Brytyjskie stylistki Trinny i Susannah wyróżniły aż 12 typów sylwetek: kręgiel, kielich, wazon, dzwon, klepsydra, rożek, wiolonczela, kolumna, cegła, jabłko, gruszka i lizak. Każdy typ ma zupełnie inne wymagania – np. do krojów sukienek, marynarek, spódnic, a nawet obuwia, dodatków i biżuterii – i wymaga starannego dopasowywania ubrań Niemożliwe jest, aby kobiety reprezentujące poszczególne typy sylwetek dobrze wyglądały w tym samym rozmiarze ubrania z sieciówki.

Problem o tyle jest spory, że za dysproporcje w sylwetce wcale nie odpowiadają dodatkowe kilogramy, a sama matka natura. Naturalnych proporcji sylwetki nie można zmienić, ale można zminimalizować dysproporcje i przywrócić figurze równowagę. Dlatego najlepszym rozwiązaniem są ubrania szyte na miarę, uwzględniające wymagania danej sylwetki. Cenne są także indywidualne spotkania z projektantem, który doskonale orientuje się w bieżących trendach i pomaga odnaleźć klientce własny, niepowtarzalny styl.

Fot. Vivaldi Boutique

Twórcy marki Vivaldi doskonale wiedzą, że nie ma dwóch takich samych sylwetek, a figury uznawane za idealne należą do rzadkości, dlatego tak dużym zainteresowaniem cieszą się ich projekty, które powstają w odpowiedzi na potrzeby konkretnych klientek. Jednak panie nie tylko chcą wyglądać dobrze – pragną prezentować się wyjątkowo, niepowtarzalnie, przyciągać spojrzenia, wyróżniać się z tłumu.

Zdaniem twórców marki Vivaldi, za nienaganny wygląd w dużej mierze odpowiada właśnie idealny fason ubrania. Świetnie dopasowany strój możliwy jest jedynie wtedy, gdy szyty jest na miarę, a projektant i krawcowe potrafią zminimalizować wszelkie dysproporcje sylwetki, eksponując to, co w kobiecie najpiękniejsze i godne podkreślenia.