Modnie i Zdrowo

Jak prawidłowo pielęgnować skórę

18 czerwca 2015 |
Twarz jest zwierciadłem naszego trybu życia. Gdy jesteśmy wypoczęci – promienieje, pod wpływem stresu i zmęczenia – szarzeje i starzeje się. Silne uczucia, gniew i śmiech malują na niej linie mimiczne, które czas pogłębia i zamienia w zmarszczki. Dlatego ogromne znaczenie dla urody i samopoczucia mają m.in.: właściwa dieta, odpowiednia ilość snu, ruch na świeżym powietrzu oraz unikanie papierosów i nadmiaru alkoholu.

Równie ważna jest prawidłowa i skuteczna pielęgnacja skóry – tym ważniejsza, że dziś trudno o właściwy tryb życia. Skuteczna pielęgnacja skóry to taka, która przyniesie efekty – widoczne i odczuwalne.
Warunkami skuteczności pielęgnacji są: systematyczność (codziennie rano i wieczorem), wytrwałość w jej stosowaniu, stosowanie kosmetyków odpowiednich dla skóry (odpowiadających rodzajowi i stanowi skóry a także innym jej potrzebom), nakładanie kosmetyków we właściwej kolejności i we właściwy sposób.
Podstawowa pielęgnacja skóry powinna składać się z pięciu kroków:
  1. Oczyszczanie – czyli demakijaż oczu i całej twarzy kosmetykiem dobranym do potrzeb naszej skóry, który zmywa wszystkie zanieczyszczenia,
  2. Złuszczanie – delikatne pozbycie się martwych komórek naskórka,
  3. Tonizowanie – przywracanie właściwego ph skóry, odświeżenie,
  4. Nawilżanie – jest bardzo ważne, gdyż sprawia, że skóra staje sieę miękka, odpowiednio elastyczna i gładka,
  5. Ochrona – to zaaplikowanie naszej skórze dodatkowego „ubranka”, które będzie ją chronić przed czynnikami zewnętrznymi, ale również optycznie poprawi jej wygląd. To nic innego jak podkład, konieczny każdego dnia.
To w wielkim skrócie podstawy, które pomogą w utrzymaniu skóry w dobrej kondycji. Znane i cenione przez miliony kobiet kosmetyki Mary Kay, umiejętnie dobrane do potrzeb naszej skóry, dają optymalne rezultaty w krótkim czasie. Przy wyborze produktów warto jest skorzystać z porady fachowca, ponieważ dobierając pielęgnację, należy również wziąć pod uwagę m.in. wiek, wrażliwość na różne składniki oraz stan skóry.