Modnie i Zdrowo

Klasyka pełna elegancji – kostka w ogrodzie

30 kwietnia 2024 | Źródło: Polbruk

kostka w ogrodzie

Nostalite, Carmino oraz Granito z firmy Polbruk w podstawowych kolorach są rozwiązaniem dla ogrodów pełnych kwiatów, w których nawierzchnia ma być dopełnieniem aranżacji przestrzeni, ale nie grać „pierwszych skrzypiec”.

Natura nie zna ograniczeń, gdy chodzi o kolory! Zwyczajowo – pojęcia „barwy natury” – używamy w odniesieniu do bujnej zieleni roślinności, jasnych brązów ziemi, lazurowych błękitów nieba, odcieni żółci, czerwieni, ognistych pomarańczy. Wszystkie te barwy – w różnych proporcjach – mogą pojawić się w Twoim ogrodzie. Strzeliste krzewy, barwne kwietniki, oczka wodne, pergole, donice, soczyste zielenie traw – każdy z tych elementów doda ogrodowi urzekających tonacji. W tym gąszczu kolorów zaplanowanie ścieżki, tarasu, czy patio powinno przebiegać w zgodzie z wybranym stylem – bez względu na to, czy bardziej odpowiada nam szykowność wielkomiejskiego parku, czy „nietknięta ręką ogrodnika naturalność” angielskiego ogrodu.

Ścieżka w ogrodzie

Wśród licznych rabat o krętych i nieregularnych kształtach wyśmienitym dopełnieniem kompozycji będzie ścieżka wyłożona kostką o łagodnych zaokrągleniach, na przykład stonowany kolorystycznie Polbruk Nostalite lub w kolorze orzechowym. Wprowadzą one do wielobarwnej przestrzeni ogrodu trochę spokoju. Brązy, oranże oraz intensywne czerwienie w kostce Polbruk Carmino już nie muszą być domeną października i listopada. Zaaranżowana w takich odcieniach przestrzeń nabiera rumieńców także zimą lub wczesną wiosną, gdy nasz ogród drzemie przykryty szarobiałym puchem. Subtelna kombinacja barw doskonale komponuje się z tradycyjną dachówką w kolorze palonej cegły. Paleta burgundów i złocieni złagodzona jasnym odcieniem elewacji domu, będzie się efektownie prezentować zarówno w słoneczne, jak i deszczowe dni.

Tajemniczy ogród pełen barwnych roślin i krętych ścieżek, to królestwo dziecięcych zabaw i miejsce odpoczynku dorosłych. Sielankowy klimat i malowniczy krajobraz możemy stworzyć na własnym podwórku przy pomocy kostek Polbruk Granito i Polbruk Ideo, dzięki prostym kształtom i kolorystyce, świetnie wpiszą się w barwne otoczenie i skomponują się z drewnianym domem, hamakiem i kolorowymi kwiatami. Stonowane szarości, to z kolei propozycja odpowiednia do nowoczesnych, modernistycznych budynków z jasną elewacją i ciemną stolarką.

Inspiracja kostki brukowej domu włoską architekturą

Nowa kolekcja Polbruk Trento czerpie inspirację z najlepszych wzorców włoskiej architektury, szeroki wachlarz kolorystyczny umożliwia idealne dopasowanie kostki do barwy i stylistyki domu oraz jego bezpośredniego otoczenia. Dzięki temu całą posesję cechować będzie kompozycyjna spójność. W sytuacji, gdy brukiem Polbruk Trento wyłożona ma zostać większa przestrzeń, na przykład: podjazd, chodnik, skwerek lub parkowe aleje, warto pomyśleć o zestawieniu ze sobą kostek o zbliżonych odcieniach. Połączenie szarości z grafitem lub brązu z czerwienią będzie rozwiązaniem, które efektownie urozmaici przydomowy lub miejski krajobraz.

Po więcej informacji na temat produktów firmy Polbruk oraz innych materiałów do ogrodów, na podjazdy i ogrodzenia zapraszamy do Centrum Kamienia Drogowego i Budowlanego „Kruszywa Puterla” mieszczącego się w Rzeszowie przy Alei Wyzwolenia 10. Tel. +48 694 614 861 , www. https://kruszywaputerla.pl/ , e-mail: piotr.puterla@wp.pl

W ofercie firmy „Kruszywa Puterla” znajdą Państwo szeroki asortyment kostki brukowej i granitowej, kamień murowy, materiały budowlane, grysy, kamienie ozdobne do ogrodów i dekoracji w różnorodnych formach i kolorach, kruszywa budowlane, otaczaki, skały, żwiry i piasek w atrakcyjnych cenach. Dysponujemy własnym taborem dostosowanym do potrzeb każdego klienta.

Nasi doradcy służą fachową pomocą i profesjonalną poradą od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-17.00 oraz w soboty w godz. 8.00-13.30. Zapraszamy.

Foto. Polbruk