Modnie i Zdrowo

Modny taras w 2023 roku – co wybrać?

4 kwietnia 2023 | Źródło informacji SURMA SYSTEMS

W ostatnich latach coraz więcej osób zaczęło sobie cenić to, jaką wygodę daje posiadanie własnego tarasu. Projekty domów z uwzględnieniem tego elementu są aktualnie niezwykle popularne. Planujesz budowę czy zakup i zastanawiasz się, jak stworzyć unikalne miejsce do wypoczynku? Podpowiadamy, jak zaaranżować modny taras w 2023 roku!

Nic nie pomaga się tak odprężyć jak cisza, spokój, świeże powietrze i piękne widoki. Wypoczynek na zewnątrz jak najbardziej może być wygodny, a do tego niezwykle stylowy. Ozdób swój dom i ogród – dowiedz się, jak powinien wyglądać modny taras w 2023 roku i dlaczego warto założyć na nim pergolę!

Modny taras w 2023 roku – co jest na topie?

Modny taras w 2023 roku przede wszystkim ma być spójnie, harmonijnie urządzony. Najważniejsze, by idealnie uzupełniał dom oraz aranżację ogrodu. Wszystko powinno być starannie do siebie dobrane. Najłatwiej, gdy będzie reprezentowało jeden styl. Jeśli jednak woli się eklektyzm, odważne połączenia powinny być bardzo dobrze przemyślane i muszą mieć wyraźny wspólny mianownik, najlepiej paletę barw.

W przyszłym roku na modnym tarasie muszą dominować naturalne, zrównoważone kolory. Powoli jednak odchodzi się od grafitu, antracytu czy szarości, na rzecz brązów i beży. W kwestii stylu, bezpiecznym wyborem będzie elegancki, surowy minimalizm, z wieloma naturalnymi elementami, głównie drewnem i kamieniem. Bardzo modne nadal będą też wszystkie stylizacje, które ogólnie w dużej mierze czerpią z takich motywów, czyli m.in. boho, rustykalne, kolonialne czy prowansalskie.

Pergola aluminiowa z przesuwnym dachem

Jak modnie i funkcjonalnie zaaranżować taras?

Na tarasie niezwykle przydatnym elementem jest zadaszenie – chroni przed ostrym słońcem oraz nagłymi opadami. Najlepiej zrezygnować z półśrodków i od razu zdecydować się na funkcjonalną konstrukcję, jaką jest pergola tarasowa. Wizualnie o wiele ciekawiej oddziela to miejsce, tworząc przytulny zakątek. Do tego daje wiele nowych możliwości pod względem urządzenia i wyposażenia przestrzeni.

Pod dachem można swobodnie umieścić najróżniejsze meble, także obite czy np. wyplecione z rattanu, a nawet hamaki lub pufy. Bezpieczne będą również wszelkie dekoracje, m.in. światełka, lampiony, makramy czy girlandy. Dzięki temu nie trzeba się też martwić o rośliny w donicach.

Na pergoli tarasowej warto zamontować dodatkowe wyposażenie. Zwijane rolety SCREEN doskonale sprawdzają się jako ścianki boczne, które chronią przed chłodem, wiatrem, spojrzeniami osób trzecich, hałasem itp. Oświetlenie LED pozwala z kolei stworzyć idealne warunki także po zmroku. Przydatne są też promienniki ciepła, które umożliwiają wypoczynek na świeżym powietrzu nawet wtedy, gdy pogoda nie dopisuje.

Dlaczego warto kupić pergolę tarasową na wymiar?

Modna pergola tarasowa powinna być idealnie dopasowana do domu i otoczenia. Z tego względu najrozsądniej jest zamówić ją na wymiar. Wtedy można odpowiednio przystosować ją pod względem wymiarów, a także spersonalizować jej wygląd. Dobry producent umożliwi wybór dodatkowych elementów, tak by całość była jak najbardziej funkcjonalna, a zarazem estetyczna. Przy okazji ma się pewność, że produkt zostanie wykonany z materiałów wysokiej jakości, a w razie potrzeby otrzyma się wsparcie ze strony profesjonalistów – przy tworzeniu projektu, montażu, ewentualnym serwisie itp.

Modny taras w 2023 roku powinien być stonowany, harmonijny i inspirowany naturą. Marzy Ci się miejsce, w którym mógłbyś w pełni się odprężyć oraz przyjemnie spędzać czas wolny z bliskimi? Sprawdź ofertę SystemySurma.pl i wybierz idealny projekt pergoli tarasowej dla siebie!

Więcej informacji na temat pergoli uzyskają Państwo w salonie firmy Bemares zlokalizowanym w Rzeszowie przy ul. Krakowskiej 12a. Kontakt: tel: 530 014 401, e-mail: rzeszow@bemares.pl , https://www.bemares.pl/oferta/pergole

Foto, Źródło informacji SURMA SYSTEMS