Modnie i Zdrowo

Kolorowy styl boho – idealny na gorące lato

23 lipca 2018 | Opracowanie Angelika Fila

Fot. Materiały prasowe H&M

Latem zależy nam przede wszystkim na tym, aby ubrania były wygodne i przewiewne. Słońce sprzyja wytwarzaniu endorfin, a my zmęczeni wielomiesięczną, brzydką pogodą za oknem, chętnie sięgamy po kolorowe stylizacje. Nic więc dziwnego, że w tym okresie dużą popularnością cieszy się styl boho, łączący ze sobą surferski luz z hipisowskim bogactwem kolorów.

Styl boho pojawił się w modzie już w późnych latach 60. Od tamtej pory kilka razy znikał, by znów dać o sobie znać w zupełnie nowej, ulepszonej odsłonie. Kilkanaście lat temu powrócił do łask i stał się ulubionym stylem wielu kobiet.

Boho to skrót od słowa bohema, które określa środowisko artystyczne chętnie spędzające czas na zabawie i odrzucające ogólnie przyjęte normy. Kiedyś towarzystwo to budziło wiele kontrowersji wśród mieszczan. Co prawda współczesny odbiór stylu boho nie jest już tak kontrowersyjny, ale sama konwencja zachowała w sobie cechy bohemy, m.in. wolność, niezależność i lekkość.

– Styl boho jest atrakcyjny dla kobiet z powodu swojej lekkości i wolności, którą symbolizuje. Dominują w nim wygodne fasony i kolorowe wzory. Do tego masa ciekawych dodatków, które pozwalają na stworzenie niepowtarzalnych stylizacji. Boho jest idealnym wariantem dla wszystkich tych, którzy cenią sobie wygodę, a przy tym chcą poprzez modę wyrażać barwne wnętrze – mówi stylistka firmy Kik.

Fot. Materiały prasowe H&M

Boho łączy w sobie całą masę charakterystycznych elementów garderoby. Znajdziemy tu luźne sukienki i spódnice, jak i szerokie spodnie, szorty i rurki. Ponadto jeansowe kurtki lub futrzane kamizelki, a do tego dodatki, które każdej stylizacji potrafią nadać niepowtarzalny szyk. Mamy więc do wyboru torby z frędzlami, sandały z rzemykami, botki oraz kolorową biżuterię.

Choć mnogość kolorów i wzorów może niektórych przytłoczyć, to istnieje też druga, bardziej stonowana odsłona boho, bazująca na spokojnych, pastelowych barwach. Każdy znajdzie coś dla siebie!

– Boho wielokrotnie królowało na wybiegach największych domów mody, ale jego elementy łatwo można skompletować w sieciówkach lub second handach i za niewielkie pieniądze poczuć się jak prawdziwa gwiazda – dodaje stylistka.

Styl ten często jest określany jako festiwalowy i nie ma się co dziwić. W końcu nic lepiej nie kojarzy się z beztroską i wolnością, niż festiwale. Na takich imprezach zależy nam, aby wyglądać zjawiskowo i by ubrania nie krępowały nam ruchów, gdy będziemy tańczyć do  rana w rytm ulubionych utworów. Styl boho sprawdzi się więc idealnie.