Modnie i Zdrowo

Jak konturować twarz za pomocą bronzera

18 października 2016 | Opracowanie Ewelina Czyżewska

Fot. Pixabay

Umiejętnie użyty bronzer doskonale wymodeluje każdy, nawet najbardziej wymagający kształt twarzy. Musimy jednak pamiętać o tym, że nie jest on kosmetykiem uniwersalnym. By spełniał swoją funkcję, należy wiedzieć jak go używać. Bardzo ważny jest również jego kolor, który powinien być dopasowany do karnacji skóry.

O bronzerach mówi się, że to kosmetyki wielozadaniowe. Nie tylko podkreślają kości policzkowe, ale także ożywiają, nadają skórze kolorytu, a odpowiednie muśnięcie tu i ówdzie sprawia, że twarz staje się szczuplejsza. Wizażyści przestrzegają jednak, przed wyborem zbyt ciemnego kosmetyku. Dlatego wybierając odcień bronzera musimy zwrócić uwagę na to, by był on o pół odcienia ciemniejszy od koloru skóry. Ponadto jeśli chcemy skutecznie modelować kształt twarzy, nie powinniśmy używać bronzera z brokatem, ponieważ one sprawdzają się wyłącznie na kościach policzkowych.

Modelowanie kształtu twarzy

Modelując kształt twarzy za pomocą bronzera, kierujemy się przede wszystkim zasadą, że ciemne zmniejsza, a jasne powiększa. Dlatego, by uzyskać naturalny efekt, a jednocześnie wymodelować kontur twarzy, musimy wiedzieć na czym nam tak naprawdę zależy.

Jeżeli chcemy wysmuklić twarz i nadać jej wyrazistości, nakładamy bronzer wzdłuż linii włosów i szczęki. Zaczynając od czoła, kierujemy się w kierunku skroni. Następnie delikatnie podkreślamy bronzerem linie żuchwy.

Bronzer idealnie poradzi sobie również z problemem „za dużego” nosa. Przy pomocy małego, płaskiego pędzelka, malujemy dwa pasy po bokach nosa. Przy tym zabiegu należy również pamiętać, aby musnąć szyję i dekolt.

Zanim zaczniemy modelować kości policzkowe za pomocą bronzera, musimy wyznaczyć idealną linię do aplikacji kosmetyku. Przykładamy więc do policzka pędzel. Początek linii stanowi kącik ust, a koniec – górna część ucha. Linia ta powinna przebiegać idealnie pod kością policzkową. Jeśli zaznaczymy ją bronzerem, nie tylko uwydatnimy kości policzkowe. Wyszczuplimy również optycznie kontur twarzy.

Uwaga! Do modelowania kształtu twarzy najlepiej używać dużego pędzla i nakładać produkt malując duże kręgi. Przed aplikacją jednak, należy strzepnąć zbyt dużą ilość produktu z pędzelka.

Jak dopasować odcień bronzera do karnacji skóry

Jeśli cera jest naturalnie jasna, wręcz porcelanowa, bronzer może zbyt ciężki. W tym przypadku, na kościach policzkowych lepiej sprawdzi się róż. Jeśli jednak chcemy wymodelować kształt twarzy, powinniśmy wybrać bronzer w odcieniach beżu, miodowego brązu lub ciepły odcień brzoskwini. Dobrze jest również dodać odrobinę ciepłego złota, które płynnie wtopi się w skórę. Ważne jest by wybrany kolor bronzera, był o ton ciemniejszy od karnacji skóry.

Innym rozwiązaniem w przypadku bardzo jasnej skóry, może być użycie bronzera z mozaiką. Musi mieć on jednak odcień różowy i zawierać złote pigmenty.

Bronzer dla karnacji oliwkowej lub delikatnie śniadej

Wybieramy bronzer o ton lub dwa ciemniejszy od naturalnego odcienia skóry. Dla cery oliwkowej najlepiej sprawdza się odcień miedziany, brąz pomieszany z różem oraz ciepły bursztyn. Dla cery o ciepłym, żółtawym odcieniu dobrze jest zastosować odcień złota, połyskującej brzoskwini lub subtelny koral. Natomiast dla cery delikatnie śniadej, o chłodnym odcieniu wizażyści polecają stonowany róż ze złotymi drobinkami, który ociepli karnację.