Modnie i Zdrowo

Które miejsca na ciele warto perfumować?

1 maja 2019 | Opracowanie Natalia Chrapek

Fot. Pixabay

Coco Chanel mawiała: „Perfumuj się tam, gdzie chcesz być całowana”. Znana projektantka wchodziła w chmurę rozpylonego zapachu, by ten osiadł na skórze, ubraniu i włosach…

Francuska projektantka wiedziała, co mówi. Włosy i ubrania kumulują zapach lepiej niż skóra. Taki sposób nanoszenia perfum gwarantuje, że nie będziesz pachnieć zbyt intensywnie. Jeśli nie podoba ci się metoda Coco Chanel, przyjmij zasadę, że wodą perfumowaną spryskujesz konkretne miejsce tylko raz, a wodą toaletową dwa razy. Jak zatrzymać ulubiony zapach na dłużej? Podpowiadamy!

W zgięciach kolan

W tym miejscu skóra jest nieustannie ciepła, zwłaszcza latem, gdy chodzimy w sukienkach, czy krótkich spodenkach. Zapach perfum będzie unosił się do góry, subtelnie pieszcząc zmysł węchu.

Na lędźwiach

To miejsce gwarantuje nam subtelny zapach zarówno dla nas samych, jak i osób nam towarzyszących. Będziemy go wyczuwać, ale delikatnie, jakby z oddali. Nie ma tu miejsca na nadmierną intensywność produktu.

Fot. Pixabay

Przy pępku

Pępek jest podobno ulubionym miejscem nakładania perfum przez Liv Tyler, amerykańską aktorkę, córkę Stevena Tylera – lidera grupy rockowej Aerosmith. Aplikując perfumy w to miejsce, możemy być pewni, że te utrzymają się przez dłuższy czas, zachowując przy tym swoją intensywność.

W zgięciach łokci

To mocno ukrwione miejsce. Zapach w zgięciach łokci utrzyma się o wiele dłużej niż na nadgarstkach, zwłaszcza jeśli twoja skóra jest nawilżona.

Za uszami

Ciepła i bardzo cienka skóra za uszami jest idealnym miejscem do perfumowania. Nawet jeśli zapach jest subtelny, tak jak NOU Secret Blanc, będzie intensywny i długo wyczuwalny.

Na linii włosów i szyi

Jeśli nie za uszami, to na granicy włosów z tyłu szyi. Tutaj również zapach długo zachowa swoją świeżość.
Włosy

Od lat wiadomo, że lepiej „przechowują” zapach niż ciało. Aby nadać włosom zapachu, kobiety najczęściej używają zwykłych wód perfumowanych i toaletowych, które niestety wysuszają kosmyki. Włosy najlepiej perfumować sposobem a la Chanel lub spryskać perfumami szczotkę czesania. Przepis na oszałamiający efekt gotowy.

Ubrania

Nie możemy spryskiwać ubrań kolorowymi perfumami jeśli mamy na sobie coś jasnego, bo zostawią plamy. Chyba, że używamy bezbarwnych produktów, takich jak NOU Secret Blanc. Eleganckim sposobem nanoszenia zapachu, wykorzystywanym kiedyś przez arystokratów, jest też perfumowanie ubrań od podszewki. W zetknięciu z ciałem zapach zaczyna pracować i tworzy pożądaną aurę. Świetnym sposobem jest również spryskanie rąbka spódnicy czy spodni – zapach uaktywnia się mocniej przy każdym ruchu nóg.