Modnie i Zdrowo

Jak dopasować makijaż do koloru oczu i kształtu twarzy – urodowe triki

24 września 2018 | Angelika Fila

Fot. MayaZ Makeup

Każdy z nas posiada jakieś wady, ma kompleksy i nie jest idealny. Piękne modelki z pierwszych stron gazet także. Nie można się przejmować, wystarczy odpowiednio dobrany makijaż i każda z nas będzie wyglądała, jak gwiazda z pierwszej strony gazet. MayaZ Makup podpowiada, jak dobrać makijaż do koloru oczu, kształtu twarzy oraz jak przygotować twarz pod makeup przed wielkim wydarzeniem.

 

Niebieskie, zielone, brązowe, a czasem nawet czarne. Każdy z nas posiada swój własny, unikatowy kolor oczu. Jak dobrać odcień cieni do powiek do barwy naszej tęczówki?

– Cienie do oczu można dobierać na podstawie koła barw. Zasada jest prosta – wybieramy kolor, znajdujący się naprzeciw koloru naszych oczu. Mitem jest to, że kolor niebieski najlepiej podbije niebieską tęczówkę. Ciepłe barwy (pomarańcze,ciepłe brązy i złoto) idealnie pasują do niebieskich oczu. Fiolety, róże i chłodniejsze odcienie podkreślą zielony kolor. Panie o brązowych oczach świetnie będą się prezentować w chłodnych odcieniach zieloni i niebieskiego, jak i w chłodnym zlocie. Oczy piwne będą idealnie podkreślone odcieniami chłodnymi: od fioletu, do zieleni przez niebieski – mówi Maja Zubiel, pasjonatka makijażu, przyszła kosmetolog.

Konturowanie twarzy

Najlepszym sposobem na ukrycie naszych niedoskonałości jest countouring. Brązery, róże, konturowanie na sucho, na mokro. Wszystkie te kosmetyki mogą odmienić kształt naszej twarzy nie do poznania. Wystarczy umiejętny ruch pędzlem lub gąbeczką i nasza twarz jest optycznie odchudzona i pięknie podkreślona.

– Tym sposobem możemy skrócić swoje czoło lub brodę, czy podkreślić kości policzkowe. Jeżeli nie lubimy kształty swojego nosa nie musimy już„kłaść się pod skalpel”, wystarczą tylko kosmetyki – dodaje Maja Zubiel.

Opadająca powieka

Opadająca powieka to zmora wielu kobiet. Nie należy jednak załamywać się z tego powodu. Na ratunek przychodzi nam technika makijażu zwana „cut crease”.

Jest to bardziej zaawansowana technika, ale wystarczy odrobina praktyki, żeby się jej nauczyć. Polega ona na „odcięciu” korektorem wielkość powieki, jaką chcielibyśmy mieć. Nie należy jednak przesadzać, tak jak z obrysowywaniem ust!

Fot. MayaZ Makeup

Makijażyści do swoich pokazów zazwyczaj dobierają modelki o idealnych twarzach. Duże powieki, wystające kości jarzmowe i duże usta to marzenie każdej kobiety. W większości jednak jest na odwrót, co zmniejsza naszą samoocenę. Nie możemy jednak zapominać, że są to kobiety wybierane z tysięcy, a makijaż jest dla każdej z nas. Nie zależnie od naszych aparycji – informuje MayaZ.

Jak przygotować twarz pod makijaż?

Przygotowanie twarzy pod makijaż jest niezmiernie ważną kwestią. Od tego zależy, jak będzie wyglądał i utrzymywał się nasz makijaż przez cały dzień.

– Przede wszystkim poranne użycie toniku i nawilżającego kremu – to podstawa. Należy pamiętać, że krem nie może być zbyt tłusty, ponieważ wtedy może się nie wchłonąć i zważyć nałożony na niego podkład. Jeżeli szykujemy się na wielkie wyjście, wieczór przed tym wydarzeniem możemy zrobić sobie sprawdzony peeling twarzy i ust. Należy również zastosować nawilżająca maskę, np. w płachcie. Świetnie sprawdzą się również żelowe płatki pod oczy, które zmniejsza opuchliznę (te stosujemy już w dzień przyjęcia) – wylicza pasjonatka makijażu.