Modnie i Zdrowo

Miniaturowe kosmetyki ułatwiają podróżowanie

10 kwietnia 2019 | Opracowanie Natalia Chrapek

Fot. Pixabay

Miniprodukty kosmetyczne to idealne rozwiązanie dla aktywnych. Sprawdzają się zarówno w podróży, jak i na co dzień. Pozwalają zaoszczędzić miejsce w torebce, a także pieniądze. W wersji zminiaturyzowanej można kupić nawet produkty luksusowych marek.

Kosmetyki w wersji mini powstały z myślą o kobietach, które nawet podczas wyjazdów lubią mieć przy sobie ulubione produkty. Zapewniają one komfort używania pełnej gamy pielęgnacyjnej, nie zajmując jednocześnie miejsca w bagażu. Idealnie sprawdzą się także na co dzień, zwłaszcza w przypadku aktywnych kobiet i młodych mam. Zminiaturyzowane kosmetyki dostępne są w sieci perfumerii Sephora, w nowo powstałej strefie Beauty to Go. Można je nabyć zarówno w salonach stacjonarnych, jak i w sklepie online.

– To strefa dla osób, które cenią eksperymenty i odkrywanie nowości, dlatego Beauty to Go będzie się zmieniać sezonowo, co wiąże się z nowymi markami i konceptami – mówi Sergiusz Osmański, dyrektor artystyczny Sephory.

Zminiaturyzowane kosmetyki cieszą się coraz większą popularnością wśród kobiet na całym świecie. Nawet luksusowe marki decydują się na wprowadzenie wersji mini oferowanych produktów.

Miniaturowa oferta obejmuje wszystkie trzy gamy kosmetyków, czyli zapachy, pielęgnację oraz makijaż. Zwykle to produkty lekkie dla portfela, bo większość z nich dostępna jest w przystępnych cenach.
– To dla mnie absolutny strzał w dziesiątkę, dlatego że przy małym dziecku moja torebka zmniejszyła się, najwięcej miejsca zajmują dziecięce akcesoria. Miniaturki spełniają moje oczekiwania i co najważniejsze, są lekkie i nie zabierają zbyt wiele miejsca – mówi Zosia Ślotała.

Fot. Pixabay

Podobnego zdania jest Karolina Malinowska. Jako mama trzech synów docenia możliwość zaoszczędzenia miejsca przy pakowaniu walizek na rodzinny wyjazd. Modelka twierdzi, że jak każdej kobiecie, zdarzają się jej nieprzewidziane sytuacje, w których potrzebuje większej ilości kosmetyków do makijażu. Wtedy korzysta z jednej małej paletki do powiek.

– Takie kosmetyki przede wszystkim sprawdzają się latem, kiedy wiadomo, że makijaż może spłynąć, bo jest ciepło i świeci słońce. Wtedy możemy szybko poprawić nasz make up za pomocą tego, co mamy w torebce. Niekoniecznie musi to być wielka kosmetyczka wypełniona po brzegi – mówi Karolina Malinowska.

Idea kosmetyków typu Beauty to Go wpisuje się także w potrzeby Kamili Szczawińskiej. -Idea kosmetyków Beauty to Go jest bardzo bliska mojemu sercu, ponieważ jestem mamą i w mojej torebce zazwyczaj większość rzeczy należy do moich dzieci i tak naprawdę niewiele miejsca zostaje na moje. Miniaturowe kosmetyki zmieszczą się wszędzie – mówi modelka.

Zminiaturyzowane kosmetyki to także dobre rozwiązanie dla osób niezdecydowanych. Mogą najpierw nabyć miniwersję produktu, nad którym się zastanawiają i przetestować go. Jeśli się sprawdzi, warto skusić się na wersję standardową.

Większość firm kosmetycznych produkuje również miniaturki kosmetyków i perfum, które mieszczą się w torebce i można je zabrać na pokład samolotu. Maksymalna ilość płynów różni się w poszczególnych krajach, ale to około 30 ml. W samolocie nie potrzebujemy szamponu czy żelu pod prysznic, mogą się jednak przydać perfumy, dezodorant, mydło do dezynfekcji rąk, krem BB czy podkład.

Jeśli wybieramy się w podróż bez bagażu, dobrze aby wszystko weszło do podręcznej walizki i tu właśnie sprawdzą się najlepiej mini produkty kosmetyczne.