Modnie i Zdrowo

Moda na kalosze nie przemija. Powstała nawet wersja z obcasami

13 marca 2019 | Opracowanie Natalia Chrapek

Fot. Pixabay

Chociaż kalosze świetnie sprawdzają się podczas jesiennej czy zimowej pogody, to wiosną i latem, kobiety równie chętnie je noszą. Szczególnie podczas różnego rodzaju imprez na świeżym powietrzu. W tym sezonie jedna z największych marek produkujących ten rodzaj obuwia, stworzyła nawet kalosze na obcasie.


Moda na kalosze trwa w najlepsze. Nie są już tylko kojarzone z pracami w ogrodzie, ale wpisały się na stałe w miejskie trendy. W cenie są kolorowe modele, jednak firma Hunter, która została wylansowana przez gwiazdy, w tym sezonie postawiła nie tylko na wyraziste barwy.

– Najnowsze modele są na obcasie, co jeszcze bardziej zachęci kobiety do noszenia takich butów na co dzień. Chociaż są cięższe i nie do końca komfortowe, na pewno będą się świetnie nosiły zimą i jesienią, kiedy aura nam nie sprzyja – mówi stylistka Klara Mayzel-Racławska.

Obuwie nieprzemakalne można z powodzeniem nosić latem. Jest ono najchętniej wybierane na różnego rodzaju festiwale na świeżym powietrzu. Modę na kalosze na imprezach plenerowych wylansowały również zagraniczne gwiazdy.

– Kalosze weszły w modę streetową i lifestyle’ową, dzięki gwiazdom, które zaczęły je nosić podczas plenerowych festiwali. Pod gołym niebem pogoda nie zawsze dopisuje – deszcz, błoto, zawierucha. Kalosze są nieprzemakalne i wygodne, dlatego weszły z takim impetem do codziennej mody – tłumaczy stylistka.

Fot. Pixabay

Na półkach sklepowych mamy do czynienia nie tylko z mnogością kolorów, ale też fasonów. Bez różnicy, czy kalosze będą krótkie (za kostkę), czy długie (do kolana), można do nich założyć właściwie wszystko. Do masywnych butów warto dopasować coś lekkiego i zwiewnego, dlatego spódnica czy sukienka idealnie będzie się komponować z kaloszami.

– Im lżej na górze i bardziej zwiewnie, koronkowo, szyfonowo, tym korzystniej wyglądają mocne buty. Do tego można dobrać kurtkę skórzaną albo parkę. Jeśli do kaloszy założymy dżinsy, otrzymamy równie zadowalający efekt. Jest jednak jeden warunek, spodnie muszą być wąskie – radzi Klara Mayzel-Racławska.

Przy zakupie kaloszy, oprócz estetyki warto zwrócić uwagę na to, czy buty zostały wykonane z nieprzemakalnej i trwałej gumy, a także czy podeszwy są odpowiedniej grubości. To pozwoli uniknąć problemu obolałych stóp.