Modnie i Zdrowo

Odrobinę luksusu i szczypta adrenaliny… Jaki prezent na Dzień Matki

24 maja 2019 | Opracowanie Natalia Chrapek

Fot. Pixabay

26 maja obchodzimy Dzień Matki. To świetna okazja, aby naszym mamom w sposób szczególny okazać miłość i szacunek. Najmłodsi wręczą laurki, kwiatki lub własnoręcznie wykonane upominki. Dorosłe dzieci przygotują zapewne coś oryginalnego. Przedstawiamy zestawienie wyjątkowych prezentów dla mam, które sprawdzą się w tym wyjątkowym dniu dużo lepiej niż klasyczny bukiet czy pudełko czekoladek.

– Są rzeczy, których nie kupimy: miłości, czasu, młodości czy zdrowia. Można je jednak podarować. Dzień Matki jest do tego idealną okazją. Czas spędzony z mamą to najlepszy prezent. Młodości raczej nie zwrócimy, możemy jednak sprawić, by nasze mamy znów poczuły się jak dwudziestolatki. Kondycję zdrowotną poprawi z kolei serdeczna atmosfera i radosny nastrój, spędzonego w niezwykły sposób święta – mówi Michał Kaleta, dyrektor ds. Sprzedaży i Rozwoju w firmie Wyjątkowy Prezent. – Poniżej przedstawiamy propozycję pięciu prezentów, które dopasowują się do różnych charakterów i zainteresowań tak, by trafić w serce każdej mamy.

Czekoladowy wieczór dla dwojga

Jest taki prezent, dzięki któremu życzenia: zdrowia, szczęścia i słodyczy spełniają się jednocześnie. To czekolada… w każdej postaci. Czy znajdzie się kobieta, która za nią nie przepada? Czekolada ma ponoć pozytywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Poprawia humor, relaksuje i pozwala zapomnieć o stresie. Jeśli podamy ją w postaci płynnej, z cząstkami owoców, w degustacyjnych kubeczkach lub w formie czekoladowej fontanny, stanie się prawdziwym rarytasem. Wspólne chwile z mamą w towarzystwie czekolady to doskonały pomysł na słodkie uczczenie jej święta.

French manicure

Każda kobieta pragnie czuć się piękna i młoda. Prezent pod postacią manicure z malowaniem french sprawi przyjemność niejednej mamie. Profesjonalna sesja kosmetyczna, fachowa obsługa i miła atmosfera spowodują, że każda kobieta poczuje się podczas takiego zabiegu wyjątkowo. A może do tego sesja makijażu? Wszystko zależy od was. Zadbana i piękna kobieta to kobieta szczęśliwa. Może więc warto pomyśleć o podarowaniu mamie chwili szczęścia pod postacią upiększających zabiegów, dzięki którym poczuje się przynajmniej o kilka lat młodziej.

Lot paralotnią

Nic tak nie pobudza do życia jak odrobina szaleństwa i szczypta adrenaliny. Jeśli do tego dodamy bujanie w obłokach, mamy idealny prezent dla niebojącej się wyzwań romantyczki – lot paralotnią. Wrażenia są niesamowite, a przyjemność bezpieczna. Lot odbywa się w towarzystwie instruktora, nie trzeba więc martwić się brakiem umiejętności pilotażu. Paralotnia to świetna propozycja dla mam, które chciałyby poczuć wolność, wiatr we włosach i dreszczyk emocji.

Kojący masaż

Być może tym, czego najbardziej potrzeba Twojej mamie jest chwila relaksu, ukojenia i błogiego nastroju? Jeżeli tak, to idealną propozycją będzie dla niej sesja profesjonalnego masażu. Można wybierać z całej palety wariantów. Jest słodki masaż czekoladą, tradycyjny masaż tajski, przy użyciu gorących kamieni czy aromatycznych olejków. Na pewno uda się znaleźć coś odpowiedniego dla każdej z nich. Czas spędzony pod opieką fachowego masażysty pozwoli oderwać się od codzienności, przyjemnie zrelaksować i zachować miłe wspomnienie udanego Dnia Matki.

Warsztaty artystyczne

Jeżeli Twoja mama wyróżnia się artystycznym zacięciem, a przy tym lubi poznawać nowe rzeczy i własnoręcznie tworzyć, dobrym pomysłem będą dla niej warsztaty ceramiki lub rękodzieła. To prezent, dzięki któremu nie tylko nabędzie nowych umiejętności i da upust swoim artystycznym pasjom, ale też przyjemnie spędzi czas. Własnoręcznie wykonany kubek na herbatę, miska czy patera na owoce będą z kolei wspaniałą pamiątką po niezwykłym Dniu Matki jaki jej zafundujecie.