Modnie i Zdrowo

Oryginalne prezenty na Dzień Kobiet

4 marca 2019 | Opracowanie Natalia Chrapek

Fot. Pixabay

Choć tradycja związana z dniem 8 marca wywodzi się z czasów PRL-u, jest wciąż żywa i lubiana. Tylko prezenty zmieniły się trochę. Niegdyś wręczano paniom goździki i rajstopy, towar wówczas deficytowy. Dziś w cenie jest więcej czasu dla siebie i… pomysłowość. Czym więc zaskoczyć swoją ukochaną, przyjaciółkę czy mamę w Dniu Kobiet?

Kto nie marzy o chwili relaksu i odpoczynku? W natłoku codziennych obowiązków, zarówno zawodowych, jak i rodzinnych, rzadko ma czas, by pomyśleć o sobie. Dlatego, z okazji Dnia Kobiet zamiast tradycyjnego kwiatka, czy bombonierki, obdarujmy przyjaciółkę, ukochaną, mamę czy siostrę prezentem, który nie tylko sprawi jej przyjemność, ale pozostawi także miłe wspomnienie. Postawmy na wyjątkowe przeżycia.

Wśród prezentów dla kobiet, wybieranych przez panów, prym wiodą vouchery na relaksujące i pielęgnujące zabiegi w SPA, np. w postaci tajskiego czy czekoladowego masażu. Oddanie ciała w ręce profesjonalistów odpręża i wprawi we wspaniały nastrój. Dla kobiet pragnących wyciszenia i relaksu, idealnym prezentem będzie również sesja floatingu, podczas której można zredukować stres oraz zyskać nową energię. Wielu panów dla swoich wybranek często wybiera także lekcje tańca solo lub burleski. A ci, którzy chcieliby wspólnie cieszyć się z prezentu ze swoją partnerką, wręczają vouchery na warsztaty kuchni tajskiej oraz degustacje alkoholi.

Idealnym prezentem może być pobyt w strefie SPA. Salony odnowy biologicznej oferują szeroką ofertę zabiegów pielęgnacyjnych, są wśród nich masaże, peelingi i oczyszczanie  twarzy oraz ciała. Voucher na zabiegi SPA to także doskonały sposób na celebrację Dnia Kobiet.

Wizyta w salonie odnowy biologicznej gwarantuje rozładowanie napięcia i zminimalizowanie objawów związanych ze stresem. Dzięki zabiegom można pozbyć się szkodliwych toksyn z organizmu, a nawet wyeliminować towarzyszący nam ból.

Zadbane oraz zdrowe ciało przekłada się na polepszenie naszego stanu emocjonalnego. Pomaga odzyskać równowagę i dodaje sporo energii do radzenia sobie z obowiązkami codzienności. Dlatego prezent w postaci pobytu w ośrodku SPA rzadko bywa nietrafionym – uważa Justyna Bielenda, trener biznesu w branży HR oraz wieloletni praktyk w branży Beauty.