Modnie i Zdrowo

Płytki ceramiczne na miarę wyobraźni

15 maja 2018 |

Płytki ceramiczne to jedne z najchętniej wykorzystywanych produktów w aranżacji przestrzeni domowej. Coraz częściej, poza kuchnią, łazienką czy hallem, znajdują swoje zastosowanie w salonie i sypialni. Uniwersalność zastosowania wiąże się nie tylko z ich wytrzymałością i łatwością w utrzymaniu, ale także modą. Ceramika Tubądzin, jeden z liderów rynku, od lat dyktuje trendy w zakresie wzornictwa płytek. Produkty firmy stanowią kanon elegancji i dobrego smaku. Marka nie boi się eksperymentować z nowościami. Jako pierwsza w kraju zaprosiła do współpracy jednego z czołowych projektantów mody, a także wprowadziła do produkcji płyty wielkoformatowe. Kolekcje proponowane przez Ceramikę Tubądzin sprawiają, że wyobrażenie o wystroju wnętrz przenosi się na wyższy poziom.

Design, który inspiruje

Ceramiczne płyty stanowiące ozdobę ścian są idealną alternatywą dla tapet czy gładzi. W przeciwieństwie do nich, ceramiczne płyty są  niezwykle trwałe. Okładzina jest także bardzo łatwa w codziennej pielęgnacji – można ją myć na mokro. Poza walorami użytkowymi, ich zaletą jest niezwykła estetyka. Z tego względu mogą być wykorzystywane w najbardziej reprezentacyjnych pomieszczeniach w domu. Aby urządzić salon, ale i przestronny salon kąpielowy,  zgodnie z najnowszymi trendami warto sięgnąć po większe formaty płyt. Dzięki temu liczba fug zostanie ograniczona do niezbędnego minimum, a ściany i podłogi będą bardzo jednolite. Płyty MONOLITH są dostępne w szerokiej gamie rozmiarów: od najmniejszych 30×60 cm do wielkoformatowych o wymiarach 120×240 cm. Kolekcje są inspirowane kamieniem i betonem.

Ponadczasowe piękno marmuru

Pietrasanta to jedna z kolekcji marki MONOLITH, która swym wyglądem nawiązuje do faktury najszlachetniejszego, włoskiego kamienia – marmuru. Skała ta od wieków stanowi kanon piękna, zdobi najbardziej znane zabytki. Jako kruszec jest bardzo trudna w obróbce, dlatego ceramiczne płyty, na których odtworzono charakterystyczny wzór tej skały, mogą być doskonałą alternatywą dla osób marzących o unikalnym wnętrzu. Na powierzchni płyt znajdziemy także ciemne żyłki, charakterystyczne dla karraryjskiego marmuru. Korzystając z gresów mamy pewność, że każdy z nich będzie miał ten sam odcień. Nie tylko Pietrasanta, ale i inne kolekcje tj.: Aulla, Massa, Torano oraz Mulina swoje nazwy otrzymały na cześć włoskich miast mieszących się w rejonie Carrary – regionu od wieków kojarzonego z wydobyciem kamienia. Wszystkie kolekcje marki MONOLITH można obejrzeć w Salonie Łazienek BOZ w Rzeszowie.

Gres inspirowany drewnem

Poza kolekcją MONOLITH, inspirację naturą odnajdziemy w płytach marki Korzilius, które odwzorowują strukturę drewna, razem z jego usłojeniem. Niezależnie, czy zostaną ułożone w przedpokoju, salonie, kuchni czy łazience, ich pielęgnacja nie będzie wymagała dużego zaangażowania. Gdy zostaną wykorzystane w hallu czy przedpokoju, zabrudzenia w postaci piasku czy błota będziemy w stanie łatwo usunąć. Warunki panujące w łazienkach i związana z nimi duża wilgotność nie wpłyną negatywnie na stan „desek”. Będą także dobrze reagować na ogrzewanie podłogowe, które w przypadku drewna może powodować jego odkształcanie lub pękanie, a dodatkowo nie trzeba ich impregnować. Płyty Korzilius są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej – od bieli i jasnej szarości aż po ciemny brąz. Mogą być także układane na ścianach, sprawiając niecodzienne wrażenia wizualne. W zależności od wybranej kolorystyki i wariantu ułożenia, mogą zdynamizować wnętrze lub uczynić je prawdziwą oazą spokoju.

Wyjątkowe wzory

W ofercie Ceramiki Tubądzin znaleźć można także kolekcje zaprojektowane przez Macieja Zienia, który dotychczas stworzył dla Tubądzina sześć wyjątkowych serii płytek inspirowanych światowymi metropoliami, a obecnie pracuje nad kolejnymi wzorami. Aranżując domową przestrzeń płytkami z kolekcji: Monaco, Paris, Berlin, London, Tokyo czy Barcelona można codziennie podróżować po najpiękniejszych zakątkach globu. Interesującą propozycją są także płytki w formacie 30 x 75. Siedem różnych kolekcji łączy różne style, spełniając oczekiwania nawet najbardziej wymagających estetów. Produkty Ceramiki Tubądzin wyróżnia feeria wzorów i deseni. Oprócz minimalistycznych zdobień i stonowanych, monochromatycznych barw, w ofercie możemy znaleźć płytki z wyrafinowanymi wzorami i mocniejszymi kolorami. W zależności od wybranej kolekcji, płyty i dekory dostępne są z polerowaną lub matową powierzchnią, co pozwala na jeszcze większą dowolność ich wykorzystania oraz realizację najbardziej skomplikowanych i spektakularnych projektów.

Ceramika Tubądzin w swoich produktach łączy użytkowość z niezwykłym designem. To także jedyny polski producent, który ma w swoim portfolio płyty wielkoformatowe. Niezależnie na którą kolekcję się zdecydujemy, przestrzeń zaaranżowana przy ich pomocy stanie się „świeża” i nowoczesna. Kolekcje Ceramiki Tubądzin są dostępne w Salonie Łazienek BOZ w Rzeszowie, przy ulicy Geodetów 3.

Wszystkie te kolekcje i wiele innych wyjątkowych kreacji marki Tubądzin można obejrzeć w specjalnej Strefie Tubądzin w Salonie Płytek BOZ.