Modnie i Zdrowo

Wiosenny stojak na kwiaty ozdobi wielkanocny stół

28 marca 2018 | Opracowała: Idalia Stochla

Fot.Bosch

Poza pysznymi, tradycyjnymi potrawami na wielkanocnym stole warto również zadbać o jego odpowiednią dekorację.Jak zrobić samemu ozdobę ? To nie jest trudne! Wystarczy mieć pomysł.

Do stworzenia stojaka na kwiaty potrzebujesz:

– drewnianej deski lub sklejki o wymiarach 50x50x1,1 cm;
– 8 wkrętów do drewna o wymiarach 4,5×30 mm;
– ołówka i linijki;
– 5 butelek (o wysokości ok. 10-20 cm);
– wiertarko-wkrętarki akumulatorowej, np. Bosch EasyDrill 12-2;
– otwornicy
– akumulatorowej piły NanoBlade EasyCut 12;

Fot.Bosch

Krok 1.
Zmierz dokładnie długość i szerokość butelek oraz średnicę ich szyjek. Następnie, za pomocą akumulatorowej piły piły NanoBlade EasyCut 12 wytnij z deski lub sklejki 4 elementy odpowiadające poszczególnym wymiarom – tak, aby móc stworzyć z nich podstawę, dach i boczne ścianki stojaka.

Mierzenie desek Fot.Bosch

 Krok 2.
Za pomocą ołówka i linijki wyznacz odpowiednie punkty – otwory na szyjki butelek – na jednym z dłuższych wyciętych wcześniej elementów.
Krok 3.
Przy pomocy otwornicy, odpowiadającej wymiarom szyjek butelek i 2-biegowej wiertarko-wkrętarki akumulatorowej Bosch EasyDrill 12-2 wywierć otwory w wyznaczonych wcześniej miejscach.
Krok 4.
Ostatnim krokiem jest skręcenie ze sobą czterech wyciętych wcześniej ze sklejki lub drewna elementów. Przy pomocy Bosch Bosch EasyDrill 12-2 i ośmiu wkrętów do drewna scal te elementy ze sobą – tak, aby utworzyły stojak. Następnie napełnij butelki wodą, wsuń je w wycięte otwory i umieść w nich świeże kwiaty.

Fot.Bosch

 Gotowe! Twój oryginalny, drewniany stojak na kwiaty możesz postawić na stole lub parapecie. Jego minimalistyczny charakter sprawia, że świetnie się prezentuje we wnętrzu w każdym stylu.