Modnie i Zdrowo

Pomysły na oryginalne i funkcjonalne aranżacje pokoju dziecięcego

8 stycznia 2018 | Opracowanie Ewelina Czyżewska

Fot. Fargo Meble

Urządzanie pokoju dziecięcego to wyzwanie, ale i wielka przyjemność. W pokoju dziecka można sobie pozwolić na więcej, ale trzeba zadbać o praktyczną organizację umeblowania. Pokój służy nie tylko do zabawy i odpoczynku, ale także do nauki, dlatego zabawki, książki, zeszyty i inne przybory szkolne powinny być uporządkowane. Dzięki temu nie robi się bałagan, a dziecko szybciej znajduje przedmiot, którego poszukuje i nie przeszkadza mu to w nauce czy odrabianiu lekcji.

Meble, które składają się jak klocki

Meble, które wyglądają jak plastikowe klocki do składania, z pewnością zyskają sympatię wszystkich członków rodziny. Elementy kolekcji stylizowanej na klocki, mają kwadratowy lub prostokątny kształt, a także uchwyty, które przypominają łączenia klocków. Ich kolorystyka również nawiązuje to tej zabawki, gdyż są białe, czerwone, żółte lub niebieskie.

Wygląd to nie jedyna wspólna cecha mebli z klockami. Można je również składać z pojedynczych, osobnych brył. W zależności od potrzeb i wielkości wnętrza, rodzice sami budują regały i komody, tak jak buduje się z klocków zamki czy pojazdy. Poprzez skręcanie, możemy łączyć ze sobą w dowolny sposób, poszczególne elementy systemu. Kolekcja została zaprojektowana z myślą o nieograniczonych możliwościach aranżowania przestrzeni.

Odpowiednio wyeksponowane na nich, zabawki czy książki, nie tylko pomogą w organizacji nauki i zabawy, ale również będą dekoracją pomieszczenia. Rozmiary mebli, a także ich wyposażenie (szafki, szuflady, półki), powinny być dostosowane do potrzeb dziecka, a także wielkości i wymiarów pokoju.

Pokój jak z bajki

Fot. Dobrzemieszkaj.pl

Częstym trendem w urządzaniu pokoju dziecięcego jest jego aranżacja w stylu ulubionej bajki dziecka. Pokoje małych dziewczynek często przypominają pokoje księżniczek, natomiast pokoje noworodków utrzymane są w delikatnej pastelowej stylistyce z dużą ilością pluszowych maskotek.