Modnie i Zdrowo

Przeszklony taras, czyli zastosowanie pergoli ze szkła

12 grudnia 2023 | Źródło informacji: SURMA SYSTEMS

Szklana pergola tarasowa

Jesienią czy zimą kontakt z naturą jest równie ważny i przyjemny, jak podczas ciepłych miesięcy. Mniej aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu jest możliwy nawet wtedy, gdy pogoda nie sprzyja. Nowoczesna konstrukcja pozwala relaksować się przed domem przez cały rok. Podpowiadamy, jak stworzyć idealny przeszklony taras za pomocą pergoli!

Zawsze zachwycały Cię ogrody zimowe? W prosty sposób możesz spełnić swoje marzenie i stworzyć coś podobnego, przygotowując absolutnie wyjątkowy zakątek. Dowiedz się, jak wykorzystać pergolę, projektując unikalny, przeszklony taras!

Jak zaaranżować przeszklony taras?

Przeszklony taras można wykonać na wiele różnych sposobów. Podstawą jest specjalna konstrukcja, która pozwoli postawić ścianki oraz dach (przejrzysty lub nie). W praktyce najlepiej sprawdza się pergola tarasowa z systemem przeszkleń. Można zaprojektować całkowicie zamkniętą przestrzeń albo uwzględnić boczne wyjście.

Jeżeli chce się jak najwięcej i najczęściej korzystać z tarasu, przede wszystkim warto zamontować dodatkowe udogodnienia, takie jak oświetlenie LED oraz promienniki ciepła. Dzięki nim można przebywać „na zewnątrz” niezależnie od pory dnia czy warunków pogodowych. Przydatnym akcesorium jest też system audio, który pozwala stworzyć idealny klimat, odtwarzając muzykę odpowiednio dobraną do okazji.

Na tarasie z przeszkloną pergolą można swobodnie zaaranżować dostępną przestrzeń, ponieważ wszystkie meble i dekoracje są osłonięte nie tylko przed promieniowaniem UV i opadami, ale też zimnem, wiatrem czy zabrudzeniami organicznymi. Można więc dać ponieść się fantazji oraz wykorzystać delikatniejsze ozdoby, np. fotele z obiciem, miękkie pufy, draperie itp.

Pergola z przeszkleniem – dlaczego warto?

Pergola z przeszkleniem to wspaniałe miejsce do relaksu. Dzięki takiemu zabezpieczeniu można podziwiać piękne widoki nie tylko latem i wiosną, ale też jesienią i zimą. Przez to zachowuje się większy kontakt z naturą, co jest zdrowe (m.in. wycisza i uspokaja, pomaga zachować prawidłowy rytm dobowy, odpręża wzrok), a także inspirujące.

W szklanej pergoli można też z powodzeniem cały rok hodować rośliny, w tym także egzotyczne. W takim miejscu mają duży dostęp do światła, niemalże jak w szklarni. Zimą można w ten sposób przechowywać okazy, które trzeba zimować (przetrzymywać z chłodnych warunkach, by przeszły w stan spoczynku).

Przeszklony taras doskonale sprawdza się również jako dodatkowe „pomieszczenie” w domu. Można z powodzeniem organizować w nim przyjęcia dla bliskich oraz znajomych, a także po prostu spędzać wolny czas z rodziną czy przyjaciółmi. Świetnie uzupełni też imprezy w ogrodzie – szwedzki stół może znajdować się pod zadaszeniem, natomiast zabawy, drinki i inne atrakcje będą odbywać się na zewnątrz.

Warto także mieć na względzie to, że pergola tarasowa z przeszkleniem stanowi efektowną ozdobę domu. Sama w sobie robi wrażenie, a do tego wizualnie urozmaica bryłę budynku. Jeśli ciekawie udekoruje się jej wnętrze, będzie zachwycać swoim unikalnym pięknem.

Gdzie kupić szklaną pergolę?

Pergolę tarasową z systemem przeszkleń najrozsądniej jest zamówić na wymiar. Tylko wtedy ma się pewność, że zostanie odpowiednio dopasowana pod względem technicznym i estetycznym. Taka konstrukcja musi być perfekcyjnie wykonana, koniecznie z solidnych materiałów. Warto więc zwrócić się do producenta, który specjalizuje się w takich realizacjach i zapewni pełne wsparcie na każdym etapie – od projektu, aż po montaż i serwis pogwarancyjny.

Jeśli chcesz stworzyć przeszklony taras, najlepszym rozwiązaniem będzie pergola ze szkła. Zrealizuj swoje plany we współpracy z najlepszymi specjalistami. Zapoznaj się z ofertą Surma!

Więcej informacji na temat pergoli uzyskają Państwo w salonie firmy Bemares zlokalizowanym w Rzeszowie przy ul. Krakowskiej 12a. Kontakt: tel: 530 014 401, e-mail: rzeszow@bemares.pl , https://www.bemares.pl/oferta/pergole

Foto: SURMA SYSTEMS

Czytaj także: Jak zabezpieczyć pergolę przed zimą?