Modnie i Zdrowo

Jak przyśpieszyć porost rzęs?

22 listopada 2017 | Opracowanie Ewelina Czyżewska

Oczy wyrażają charakter kobiety, stan jej duszy i emocje. Dlatego od wieków fascynują kolejne pokolenia filozofów, psychologów i poetów, którzy opisują ich głębię i tajemnicę. Nie byłyby jednak tak piękne, gdyby nie rzęsy. Dzięki nim oczy są większe, pełniejsze i wyjątkowe.  Oprócz tego rzęsy chronią oko. Podpowiadamy więc jak zadbać o swoje rzęsy i przyśpieszyć ich wzrost.

Niestety jest tak, że w kwestii rzęs, natura nie wszystkie kobiety obdarzyła równie hojnie. A jeśli dodamy do tego niewłaściwą dietę, niestarannie zmywany makijaż czy stosowanie niewłaściwych kosmetyków, to mamy problem, z którym jak się okazuje, boryka się wiele kobiet. To kruche, przerzedzone i matowe rzęsy. Można jednak temu przeciwdziałać. By  wzmocnić swoje rzęsy, warto pomyśleć o zastosowaniu hipoalergicznego serum, którego skład oparty jest na pochodnej prostaglandyn. Pobudza ono rzęsy do wzrostu, hamuje ich wypadanie i sprawia, że stają się grubsze i ciemniejsze. W jego składzie znajduje się także ekstrakt ze świetlika lekarskiego, który  z kolei działa na oczy jak kompres łagodzący.

Pochodna prostaglandyn

Prostaglandyny to hormony, które biorą udział w wielu procesach fizjologicznych. Naturalne prostaglandyny w działaniu, przypominają organiczny związek chemiczny o nazwie bimatoprost. Jeszcze do niedawna wykorzystywany był głównie do leczenia jaskry, w celu obniżenia ciśnienia wewnątrz oka. Pacjenci, którzy go stosowali, informowali okulistów, iż podczas terapii rosną im rzęsy. Stwierdzono więc, iż bimatoprost wzmacnia cebulki włosowe i pobudza je do aktywności, w tak newralgicznym miejscu, jakim są powieki. Związek nie tylko zwiększa porost włosów w okolicach oczu, ale też hamuje ich wypadanie.

Przy długotrwałym stosowaniu leku (ponad 4 tygodnie) zauważono znaczną poprawę kondycji rzęs, stąd też jego wykorzystanie w kosmetyce. Serum z jego zawartością stymuluje bowiem naturalny wzrost rzęs oraz sprawia, że stają się bardziej gęste i grubsze. Ponadto pielęgnuje rzęsy pozbawione blasku, przerzedzone, krótkie, łamiące się i wypadające.

Ekstrakt ze świetlika lekarskiego

Warto też wziąć pod uwagę serum, które wzbogacono o ekstrakt z ziela świetlika lekarskiego Euphrasia Officinalis. Ekstrakt ze świetlika lekarskiego posiada właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne i antyalergiczne. Zmniejsza również obrzęki i opuchliznę, działa ściągająco i kojąco na podrażnienia. Nawilża skórę, a także tonizuje i wygładza oraz zmniejsza nadwrażliwość na światło i oznaki zmęczenia.

Idealne dla alergików

Serum tego typu, odpowiada wymaganiom testu zgodności ze skórą atopową i szczególnie wrażliwą, łatwo ulegającą podrażnieniom. Poza tym spełnia wymagania, które stawiane są wyrobom kosmetycznym, o deklarowanych właściwościach hipoalergicznych.

źródło: Inveo